Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 14.1.2005
Svátek má Radovan
  Výběr z vydání
 >EVROPA: Migrační i jiné bonbónky
 >FEJETON: Blonďák z bistra
 >GLOSA: Země mužů, strana žen
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Postižení lidé
 >NÁZOR: Šakalův dotazník
 >POLITIKA: Strach z referenda o e-ústavě
 >LITERATURA: Dopis znalcům Ezopových bajek
 >PSÍ PŘÍHODY: První moucha
 >CHTIP: Hotelové mýdlo
 >HISTORIE: Tarnopolský ústup 1917 (3/3)
 >PENÍZE.CZ: Škromachova tradiční péefka
 >EKONOMIKA: Koruna nejsilnější za dva roky
 >BRAZÍLIE 2: Další plusy a minusy v Riu
 >PRÁVO: Absurdistánské Mlýny také melou
 >EVROPA: Hrozí nám nepřijetím Evropské ústavy vyloučení z EU?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
14.1. POLITIKA: Strach z referenda o e-ústavě
Michal Simkanič

Nějak nám podezřele sílí hlasy, že by žádné referendum o Evropské ústavě nemělo být a dokonce už se mezi řádky objevilo i přiznání, že se bude muset udělat jenom proto, že ta podivnost sepsaná vyčpělými intelektuály nějak nemá šanci na projití parlamentem.

Je to pozoruhodný trend, protože hned v několika zemích EU na to jdou přesně naopak a jakmile začnou tušit, že by lid nemusel mít pro tyto vzletné, leč naprosto nefunkční mechanismy pochopení, raději honem provedou ratifikaci v parlamentu. Poté, co se náš premiér s ministrem zahraničí přiznali, že podepsali tuto slátaninu aniž by ji byli přečetli, je až neuvěřitelnou drzostí, hovořit o tom, že pro lidi je to moc dlouhé a nepochopili by to. Jsem si naprosto jist, že obava eurohurvínků všech barev je právě opačná. Lidé by velice rychle zjistili nejen to, co je v návrhu napsáno, ale většina z nich by byla schopna domyslet na rozdíl od bezhlavých propagátorů i možné důsledky. My jsme totiž na rozdíl od západoevropanů socialismus zažili na vlastní kůži a dokážeme jeho příznaky docela dobře rozpoznat. Pokud chce někdo zase vyhazovat peníze na propagaci e-ústavy a požaduje dalších prapodivných 200 milionů Kč, je to přesně suma, za kterou by šel pořídit dostatečný počet výtisků s navrhovaným textem a rozeslat je do všech domácností. Tak by ostatně postupoval každý, kdo by se za předmětný text nestyděl a měl by za to, že je opravdu tím nejlepším pro naše zájmy. Takhle je však zjevné, že panuje obava právě z toho, že by lidé měli schválit tolik pitomostí najednou. Zjevně manipulační je i snaha spojit referendum s volbami do poslanecké sněmovny. Zde se nepokrytě usiluje i o hlasy lidí, kterým je Evropská unie srdečně volná a hraje se na to, že když už jste tady, tak nám tam hoďte ještě tenhle lístek.

Myslím si, že je nejvyšší čas, aby naše vládní koalice začala přemýšlet o tom, proč má hlubokou nedůvěru ke svým občanům a zdá se, že až chorobný strach z toho vyplývající …

Ing. Michal Simkanič
www.ceskapravice.cz
Další články tohoto autora:
Michal Simkanič

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku