Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 12.1.2005
Svátek má Pravoslav
  Výběr z vydání
 >ZDRAVÍ: Naši sociální socani
 >EVROPA: Jeden Astonův dluh
 >ARCHITEKTURA: Osudy architekta s mnoha domy a jednou fotkou
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Copak se počasí pomátlo?
 >GLOSA: Recept na nezaměstnanost
 >POLITIKA: K volebnímu systému v ČR
 >PSÍ PŘÍHODY: Iris objevila bonanzu
 >CHTIPy: O počítačích
 >SPOLEČNOST: Státem řízený výprodej
 >HISTORIE: Jan Hus
 >SPOLEČNOST: Praha patří Ještírkům
 >PENÍZE.CZ: Životní pojištění: jak spočítat efektivní úrok
 >BRAZÍLIE 1: Úvodní nahlédnutí
 >EVROPA: Francie kupuje Evropu
 >MÉDIA: Mediální tsunami aneb Tragédie proměněná v kýč

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
12.1. Kdopak asi práskal Hospodářkám?
(eff)

Gross ještě jako ministr vnitra řídil zvláštní policejní tým, který pro něj sbíral informace. Pětičlenná skupina Mlýn prý operovala více než dva roky v naprostém utajení a proti všem zvyklostem podléhala pouze ministru vnitra - dnešnímu premiérovi, sdělují čtenářům Hospodářské noviny.
Taková zpráva nevznikne tak, že se reportér Hospodářských novin nechá namaskovat za fíkus a nechá se postavit do předpokoje policejního prezidenta a půl roku tam soustředěně naslouchá. Taková zpráva vznikne tak, že někdo přijde za redaktorem těch či oněch novin a naservíruje mu informační sendvič i s kečupem. Takových pikantností se teď jistě vyrojí dost. Policie je organismus složitý, potenciálně nesympatický a nebezpečný - obzvlášť v zemi, kde byla policie od roku 1939 všemocná a navíc v rukou zločinců. Proto, když je premiér bývalý ministr vnitra, se dá nazobat kompromitujících zvěstí nepočítaně. A navíc, když v sociální demokracii mají ke konspiracím tradiční sklony - vzpomeňme na neprávem zapomenutou bamberskou aféru politického nebožtíka Zemana, na Zemanovy potažmo Baštovy kufříky, na Špidlovo mazlení s tajnými službami a konečně na Grossovo pubertální nadšení pro maskáčové uniformy.

Ona skupina Mlýn fungovala dva roky v naprostém utajení. Nebylo tak naprosté, aby nemohlo být naprostější, bylo jen napůl naprosté a to co nebylo utajeno věděl ten, kdo to vysypal Hospodářským novinám. Účel je jasný - mydlit Grossovi schody poté, co se mu očividně úspěšně daří to, co měl udělat už dávno Vladimír Špidla. Upevňuje svoji pozici ve straně před nadcházejícím sjezdem a zdá se, že se mu podaří na sjezdu prosadit to, co jeho strana a s ní i celá země potřebuje: udělat ze sociální demokracie moderní dynamickou stranu, která by nebyla odkladištěm zkrachovalých bolševiků, práskačů a bachařů a která by byla tím, čím jsou obdobné strany na Západě: totiž atraktivní stranou pro mladé iniciativní lidi, obdařené inteligencí a sociálním cítěním.
Což strana Škromacha a Kavana, ví Bůh, opravdu, ale opravdu není.
Což se samozřejmě nelíbí každému a to je asi vodítko k směru pátrání, které zcela jistě nikam nepovede, totiž kdopak asi práskal Hospodářským novinám.
Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku