Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 15.1.2005
Svátek má Alice
  Výběr z vydání
 >PRÁVO: Dopis prezidenta Klause premiéru Grossovi ve věci odposlechů
 >ÚVAHA: Co je horší než kouření?
 >EVROPA: Česko - zlobivý žák z východu
 >MÉDIA: Vítejte v právním Absurdistánu!
 >NÁZOR: Jak může probíhat zestátnění zdravotnictví
 >MOBY DICK: Proč ještě zůstává v Českých Textárnách
 >POLITIKA: Kam může ODS dovést Českou republiku
 >GLOSA: Vibrátor do kapsy
 >W+H: Hned mě hněť aneb O imperativech
 >CHTIP: Vynikající nápoj
 >ÚVAHA: Kolik postižených zachráníš, tolikrát jsi člověkem
 >EVROPA: Migrační i jiné bonbónky
 >FEJETON: Blonďák z bistra
 >GLOSA: Země mužů, strana žen
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Postižení lidé

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
15.1. Pavel I. mezi lidem
(eff)

Císař Josef II. chodíval v přestrojení za prostinkého hraběte mezi lid a mnohé se tam dozvěděl. Pražský primátor Pavel toho jména prvý, takto Pavel Bém, to zkusil po něm. V přestrojení za tajemného cizince usedl s falešným vousem do taxíku a taxikář účtoval pětkrát víc, než měl. To bylo překvapení! Pavel I. by mohl v pokusech pokračovat. Zjistil by, že kdyby se přestrojil za veselého ochmelku a kamarádil se s blondýnou v kratičké kožené sukni v Perlové ulici, přišel by o mobil, kdyby se vypravil na Hlavní nádraží v přestrojení za venkovana chvátajícího z Bílé labutě, ukradli by mu kufr a kdyby se přestrojil za kominického učně a přebíhal by na Pankráci dálnici, přejelo by ho auto.

Čímž bychom přišli o primátora, o pokusníka a možná i o budoucího ministra – Pavel Bém by se chtěl stát spojeným ministrem zdravotnictví a sociálních věcí.

Naštěstí k tomu nejhoršímu pravděpodobně nedojde a Pavel Bém, doufejme, už žádné kolumbovské objevy k pevninám dávno známým konat nebude. Jeho výkon vzbudil pozornost i ve světě – na webové stránce britského vydání zpráv BBC je o tom zpráva doprovázená fotkou! Veřejnost česká i cizokrajná byla zvědava, co Pavel Bém po této zkušenosti udělá. BBC tlumočí jeho radu: plaťte předem, než se taxík rozjede. To radí ve městě, kde se stalo i to, že taxikáři svoje zákazníky zbili.

Skutečnost je taková, že Praze nejsou všichni taxikáři nepoctiví. Na nájemné vozy objednané telefonem se lze spolehnout, přinejmenším v míře v civilizovaném světě obvyklé. Tu hnusnou kaňku v bedekrech dělá Praze partička, která okupuje „štafly“, stálá stanoviště taxíků. Domorodec si raději zavolá mobilem „áčka“ nebo jinou podobnou službu, ovšem cizinec je těmto padouchům vydán na nemilost, protože si radiotaxi zavolat neumí.

Další pravda je, že v té věci Pavel Bém nic neudělá a udělat nemůže, ani kdyby se přestrojil za bezhlavého rytíře. Právo je na tyhle lidi krátké, pokuty jsou nevymahatelné. Což takhle – zabavovat auta, která sloužila jako nástroj podvodu, a držet je na úředním parkovišti, dokud se případ nevyřeší? Hned bychom se dozvěděli, že „není legislativa“. Takže cizincům nezbývá než řídit se primátorovou hraběcí radou. Před tím ale, než požádají o platbu předem, by si měli zjistit telefonní číslo pražské úrazovky.

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku