Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 19.1.2005
Svátek má Doubravka
  Výběr z vydání
 >PRÁVO: Litera zákona aneb "Švarcsystém"
 >POLITIKA: Karavana jde dál
 >EVROPA: Národní zájmy jsou mýtem nezorientovaných
 >RODINA A PŘÁTELÉ: O těch mrazech
 >ÚVAHA: Co se stalo mezi pány Grossem a Vikem?
 >PRAHA: Je bláznovstvím zabývat se návratem tramvají na Václavák?
 >POLITIKA: Konec upřímného premiéra
 >PSÍ PŘÍHODY: Iris revíruje Hrad
 >SVĚT: Izraelské a palestinské učebnice - zrcadlový obraz
 >DOPRAVA: Titanic
 >EVROPA: Byl to opravdu Gladio? aneb Jak a čím jsme to vlastně vyhráli?
 >DOPRAVA: Poplatky za dálnice mobilem ihned
 >PENÍZE.CZ: Důchodci na prahu roku 2005
 >BRAZÍLIE 3: Češi a císař
 >POLITIKA: Euforii může následovat zklamání

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
19.1. POLITIKA: Konec upřímného premiéra
Michal Simkanič

Začíná to vypadat, že éra našeho chlapeckého premiéra nebude příliš dlouhá. Krátce poté, co se v plném rozsahu potvrzují všechna možná velmi temná podezření o jeho zálibě v podivných politických manipulacích a potřebě vytvořit si vlastní policejní tým, který jako náhodou vznikl pár týdnů před volbami v roce 2002, začíná vycházet najevo i čistý majetkový skandál, podle kterého pan premiér disponoval penězi, které si nemohl legálně vydělat.

Je docela zábavné sledovat s jakou upřímností označí za poskytovatele milionové částky na svůj byt člověka, který je třicet let v důchodu a evidentně na tom není nejlépe. Politik, který nemůže prokázat zdroje svých příjmů a zcela evidentně lže, je sice nepochybně dobrým sociálním demokratem, ale dokonce ani oni to nemohou deklarovat moc veřejně. Když si k tomu člověk promítne hlavou všechny ty moralizující apely a sliby o čistých rukou, je to docela silná káva. Březnový socialistický sabat tak bude evidentně daleko napínavější, než se dalo čekat a budeme se ještě všichni divit, čeho je tato strana schopna. Ačkoli jsem jeden z posledních, které by mrzelo, že se blíží konec této velmi trapné vládní epizody, musím se přiznat, že jedna věc mne velmi znepokojuje. Když totiž klasickým českým vykopnutím vzhůru odcházel předchozí premiér, mělo se za to, že je to báječná zpráva, protože se zdálo, že horší vládu než on nedokáže sestavit v sociální demokracii už nikdo. Ukázalo se však, že to možné je a tak se teď docela obávám, co ještě budeme spolu s naší vlastí nuceni unést. než se konečně dočkáme řádného volebního termínu. Někdy jsou ty čtyři roky až neuvěřitelně dlouhá doba.

Na druhou stranu však snad můžeme doufat, že pro ty naše spoluobčany, kteří měli ten svérázný nápad tyto výlupky volit, bude to panoptikum opravdu dostatečné a vyčerpávající - skutečnost, že se v jednom volebním období vystřídají nejméně tři vlády, není v naší zeměpisné šířce opravdu běžná a doufejme, že se jen tak opakovat nebude.

Ing. Michal Simkanič

www.ceskapravice.cz
Další články tohoto autora:
Michal Simkanič

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku