Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 28.1.2005
Svátek má Otýlie
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Proč se komunismus rozpadl?
 >EVROPA: Debata o smyslu, charakteru a budoucnosti EU ve Velké Británii
 >POLITIKA: Zelení v červných číslech
 >GLOSY: Bránění našince a Zbytečná hra
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Auta 3
 >POLITIKA: Daňově populistické dostihy
 >MÉDIA: Křivé zrcadlo skutečnosti
 >EVROPA: Proč „ANO“ evropské ústavě?
 >PSÍ PŘÍHODY: Pes a zimní pneumatiky
 >KEL MALE RACHAMIM: Páteční večer ke Dni památky obětí holocaustu
 >POLITIKA: Česká volební bajka
 >INTERNET: Jak jsem si zvykl na SPAM
 >ÚVAHA: Zdraví jen pro bohaté...
 >FEJETON: Jak jsem sháněla školku
 >PENÍZE.CZ: Jak zhodnotit víno, obrazy či známky?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
28.1. POLITIKA: Česká volební bajka
Michal Simkanič

Zvířátka v lese se dohodla, že už je na čase, aby správa jejich věcí obecných byla na trochu jinačí úrovni, než tomu bylo doposud a poté, co si několikrát v noci pustila ve svých peleších, brlozích a norách noční záznam z naší poslanecké sněmovny, usnesla se, že je nejvyšší čas si také založit parlament.

Proti nám lidem to měla daleko snazší, protože nebylo potřeba zakládat politické strany a úplně stačilo, když zůstanou rozdělena, tak jak jsou. Jeleni za jeleny, medvědi za medvědy a užovky za užovky – i tak jich bylo po všech těch desetiletích lesního socialismu méně než našich politických stran – o politických sdruženích ani nemluvě. Krátce poté, co začala předvolební kampaň, bylo jasné, že nejlepší vyhlídky na zastoupení v Poslanecké sněmovně Parlamentu lesa mají jeleni. Byli zcela nepřehlédnutelní, měli i nejlépe propracovanou vnitřní strukturu a hierarchii a ta byla snadno rozpoznatelná podle kvality paroží. I jejich program byl velmi kvalitní a pamatoval také na to, že z jejich případného zvolení musí pocítit nějaký ten prospěch prakticky každý a všude tam, kde si nevěděli rady, se nebáli opisovat, protože si řekli, že přece nebudou vymýšlet, co už vymysleli jiní a každý ví, že to docela dobře funguje.

I zajíci měli zpočátku docela slušné preference. Jejich program byl sice velmi negativistický, ale jejich hlavní vůdce byl velmi charismatický a uměl okecat všechno to, co jejich programu jinak chybělo. Nebyl už nejrychlejší, ale pořídil si na objíždění lesa autobus a docela jelenům zatápěl. Zapomněl však, že staré politické pořekadlo praví, že v politice nemáš svého úhlavního nepřítele naproti, ale za svými zády a tak ho v době největšího rozletu vystřídal starý vypelichaný zajíc, který jako jediný měl brýle a tak si všichni mysleli, že je moudrý a toho zase rychle vystrnadil velmi mladý zajíc, který všem dokázal, že má nejdelší uši a navíc na potoce vlastní mlýn. Program neměl vůbec žádný a byl ochoten se spojit i s tchoři, které ostatní zvířátka nesnášela. Když po nějaké době zjistil, že jeleni vedou pořád víc a víc, napadla ho spásná myšlenka. Natřeme se všichni nahnědo a na hlavu si přiděláme parohy a to by v tom byl čert, abychom ty jeleny neporazili.

Ptáte se, jak to dopadlo? To se přece uvidí až po volbách …

Ing. Michal Simkanič

www.ceskapravice.cz


Další články tohoto autora:
Michal Simkanič

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku