Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 26.1.2005
Svátek má Zora
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Režim se mění v dým
 >DROGY: Kalouskova slivovička
 >EVROPA: Jakpak bude u nás doma aneb Po přijetí euroústavy
 >PRÁVO: Švarcsystém jako fenomén
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Kimova hra
 >POLITIKA: Politické skloňování - od přítele k nepříteli
 >GLOSA: Školy a úředníci
 >EVROPA: Demokracie jako řemen
 >POLITIKA: Bambini di Minsk
 >PSÍ PŘÍHODY: Kterak Ljubu málem šlak trefil
 >ZVĚROKRUH: Vodnář (2)
 >POLITIKA: Sobotka si spletl stranu
 >ZÁBAVA: Zrádná paštika
 >EVROPA: 3x o Češích a Evropě
 >PENÍZE.CZ: Navýšení cílové částky vás může přijít draho

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
26.1. Přistřihnout drápy
(eff)

Pochybnosti o bezpečnosti kosmetických výrobků jsou zcela na místě. Jen si zkuste představit, co asi obsahují ty lákavé flaštičky s nápisem Nina Ricci a Christian Dior, které se prodávají na tržištích po dvou stovkách! A nemusí jít o žádné falsum, aby vám na obličeji naskočil ekzém velikosti pivního tácku. Šeredného překvapení se dočká ten, kdo si dělá iluze. Je to hnusné a nemorální, zahrávat si se zdravím zákazníků, jak jsme toho často svědky - ze strany renomovaných kosmetických firem. Ale ještě víc hnusné a amorální je trápení zvířat. K němu nutně dojde, pokud u nás padne stávající absolutní zákaz zkoušek kosmetiky na pokusných zvířatech. To hrozí, příslušná novela zákona je už v druhém čtení.
Naštěstí ministerstvo zdravotnictví zařadilo zpátečku a žádá výjimku z direktiv Bruselu - přes ministerstvo zemědělství. Kosmetické firmy mají zřejmě v Bruselu ostřejší drápy, než v Praze, Unie totiž na zkoušky tak přísná není, jako jsme my. Jen ať si je koukají přistřihnout - tenhle "pokus na zvířatech" se jistě setká s velkým souhlasem veřejnosti.

Ministerská koulovačka
Velikým kraválem a dokonce až ministerskou koulovačkou skončila úterní demonstrace dřevařů před ministerstvem zemědělství. Ministr Palas se nedostal ke slovu, demonstranti ho vypískali. Důvodem rozčilení jsou jako obvykle peníze. Za Palasova ministrování podnik Státní lesy rozvazuje smlouvy se soukromými společnostmi, které se kapsují a pokladna Státních lesů potažmo státu zívá prázdnotou. Když ale předseda odborového svazu dřevařů Rudolf Kyncl říká "Chceme chránit lesy, které spravovali už naši dědové i otcové," zní to stejně falešně, jako když se naši politikové opírají o "zájmy této země". Vždycky jde o zájmy této kapsy. Mluvčí ministerstva Martin Severa říká, že je tu snaha o rovnou soutěž v zakázkách na těžbu státního dřeva. Rovná soutěž? To tu ještě nebylo, stojí za to, vyzkoušet to!

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku