Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 31.1.2005
Svátek má Marika
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Gross důchodcům nepřeje
 >EVROPA: Devět argumentů proč říct ANO ústavě EU?
 >HISTORIE: Sudetoněmecké dějiny (část 1: Do roku 1918)
 >PŘÍRODA: Marie plete pro tučňáky
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Hele, mýval
 >GLOSY: O euroreferendu a o poslaneckých platech
 >EVROPA: Co s tou "euroústavou"?
 >POVÍDKA: Z pekla štěstí
 >DETEKTIVKA: Setkání s poručíkem
 >VÝSTAVA: Dušičky 2002 – 2004
 >KULTURA: Roztocký masopust s Trabandem a řadou dalších
 >INTERNET: Umělecký server Minimax.cz
 >PENÍZE.CZ: Jsou stavební spořitelny líné s lidmi stavět?
 >EVROPA: Obhajoba EU a evropské ústavy
 >MÉDIA: Ad obecní volební tisk

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
31.1. Vzdejme úctu iráckým občanům
(eff)

Šedesát procent občanů přišlo volit v Iráku přes to, že islamističtí fanatici zvýšili svou vražednou aktivitu: při jejich útocích v den voleb zahynulo 44 lidí a 90 dalších bylo zraněno. Dokážeme si představit něco podobného u nás? Zde nechodí k volbám ani lidé, které se sociální demokracie pokouší korumpovat důmyslně vymyšlenými dávkami a příplatky a úlevami a jim nestojí za to zvednout zadel ze židle a odskočit si od lahvového piva, bůčku a televize k urně.
A ještě něco je třeba říci jednoznačně: to, že se v Iráku volby konaly, to je zásluha především Spojených států, které obětovaly životy svých mladých mužů a vynaložily pro nás nepředstavitelné úsilí ve všech směrech s jediným cílem - vybudovat v arabském světe jádro, z něhož by se postupně, jistě v průběhu desetiletí, mohl vyvinout demokratický režim. Ve prospěch arabského světa a celého světa, včetně pojídačů bůčku a slopačů lahvového piva.

Zlatej sarajevskej atentát
Stanislav Gross se ocitl v čele sociální demokracie z větší části mimo své přání, asi jako Claudius, když ho vylovili po Caligulově smrti ze záclon a udělali císařem. Je nyní premiérem, je v čele státu který má pozitivní ekonomické výsledky, který je zajištěn i mezinárodně sítí aliančních smluv. Získal i svého Pepu z Hongkongu v osobě svého Strýce Vika aka Franta Rámus. Po sobotní bitvě s protivníky, kterou vyhrál s odřeným hřbetem, může s větší důvěrou hledět vstříc březovému sjezdu.

Ovšem je tu jeden malý rozdíl.
ODS podváděla přes tajemné dárce ve prospěch stranické pokladny.Bylo to šmé a vysvětlení jsme se nedočkali nikdy, nicméně bylo to, opakujme, ve prospěch stranické pokladny. Patálie s Frantou Rámusem je jiného druhu. Grossovi spolustraníci (oficiálně "přátelé") tolerují Frantu Rámuse, jelikož si pořád myslí, že jim Gross je užitečný. Pokud zklame, bude to jiné, než v případě ODS a Václava Klause. Na Klause tehdy taky dopadla sekera, která visela na hřebíku dva roky. Jenže nikoho soudného, ani tenkrát, v tom roce 1997, nenapadlo, že Pepa z Hongkongu přinesl Klausovi osobní prospěch.
V příšerné trapnosti s Frantou Rámusem lítá Gross absolutně sám, mezi bazénem a pračkou. Zatím na něho vytáhly Frantu Rámuse ty hnusné novinářské hyeny. Jenže až ho na něj vytáhnou přátelé, pak bude Gross kvílet: Zlatej sarajevskej atentát!

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku