Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 7.2.2005
Svátek má Veronika
  Výběr z vydání
 >HISTORIE: Sudetoněmecké dějiny (část 4: 1939 až 1945)
 >POLITIKA: Dvě Grácie veřejně obnažily Stanislava Grosse
 >PRÁVO: Na politiky zákony neplatí?
 >EKOLOGIE: A je tu další klimatická fáma - jako na zavolanou!
 >PSÍ PŘÍHODY: Noční pašování
 >EVROPA: Evropští inženýři, jak jsem je poznal (2)
 >POLITIKA: Zrušme komunisty?
 >SVĚT: Zpověď českého turisty vypovězeného z Austrálie
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Proklínám tento stát a zvláště pak Motol
 >EVROPA: Otázky k evropské ústavě
 >ZDRAVÍ: Zdražte alkohol...
 >UMĚNÍ: Husaři - vzpomínka kulisákova
 >KNIHA: Kolja… to neznáte mého psa!
 >JEDNOHUBKY: Rejžkovi smrdí nohy
 >PENÍZE.CZ: Slovenský II. pilíř: sousto pro finanční žraloky?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kultura  >>  Literatura  
 
7.2. KNIHA: Kolja… to neznáte mého psa!
Václav Židek

Vážení přátelé, milovníci němých tváří

dovolujeme si vám představit projekt „Psí osud“, jehož garanty a patrony jsou organizace Nadace pro ochranu zvířat, Mezinárodní český klub a časopis Český dialog.

Na území České republiky uhyne každý rok několik tisíc domácích zvířat, která nejsou schopna bez naší pomoci přežít. Smyslem projektu „Psí osud“ je přispět na provoz zařízení poskytujícím v České republice zvířecím bezdomovcům azyl.

Jsou knihy různé. Některé pobaví, jiné jsou zdrojem myšlenek a vzdělání. Kniha Kolja… to neznáte mého psa! si nevytkla právě malý cíl, má totiž splnit hned tři poslání: pobavit, ukázat „němou“ tvář z pohledu bytosti, která podobně jako my cítí, myslí a „mluví“ – a v konečném výsledku také pomoci. Nakladatelství FRAUS, které knihu vydalo, proto věnuje výtěžek k prodeje knihy Nadaci na ochranu zvířat. Za tento nepříliš – v dnešní době – obvyklý čin si plzeňské nakladatelství zaslouží veliký obdiv a upřímný dík všech, kteří do knihy svým textem přispěli.

V publikaci Kolja… to neznáte mého psa! se ke slovu dostane nejen autor Václav Židek vyprávěním, jak vidí svého psa Kolju, ale stejné právo má také Kolja. Ten čtenářům prozrazuje, jak nahlíží na svého pána. Přirozený autorův sklon k humornému nadhledu i sebeironii činí z vyprávění humorné a zábavné čtení. Kolja se svým pánem doprovází celou knihu fiktivními rozhovory a rozverným filozofováním. Do publikace přispěli svými vzpomínkami a vyprávěním herci, spisovatelé, hudebníci, zpěváci, režiséři a další milovníci psů, kteří se chtěli se čtenáři podělit o svůj vztah ke čtyřnohému partnerovi, jenž je nazýván tak prostě – pes. Namátkou můžeme jmenovat Radovana Lukavského, Květu Fialovou, Jitku Molavcovou, Jiřího Suchého, Ondřeje Suchého, Josefa Fouska, Laďu Kerndla, Stellu Májovou, Miloše Formana či Vojtěcha Jasného.

Vedle finančního cíle má kniha Kolja… to neznáte mého psa! za úkol přispět k poznatku, že zvířata na naší planetě, tak jako každá živá bytost, jsou našimi rovnocennými partnery, a to, jak s nimi zacházíme a jednáme, se odráží i v chování nás lidí mezi sebou.

Mediálními partnery knihy jsou:

PRAHA, Český rozhlas 2

a odborný kynologický měsíčník Pes přítel člověka, který pravidelně uveřejňuje ukázky knihy Kolja… to neznáte mého psa!
Další články tohoto autora:
Václav Židek

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku