Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 8.2.2005
Svátek má Milada
  Výběr z vydání
 >BRAZÍLIE 8: Vnitrozemím k velevodopádům
 >Z MÉHO PODKROVÍ: Nesmrtelný Saturnin - test pro znalce
 >VĚDA: Primáti platí za porno
 >USA: Technologie a životní spokojenost
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Výstava o Vernových vynálezech
 >GLOSA: Cimrman a anketa
 >ARCHITEKTURA: Richard Meier - hvězda světové architektury v Praze
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Historici, počtáři, básníci a lháři
 >PSÍ PŘÍHODY: V obležení bestií
 >POLITIKA: Modrá tsunami se žene ČR
 >EVROPA: Bílé země
 >VIA CAROLINA: Tradiční spojnice českých zemí s evropským západem
 >PENÍZE.CZ: Trojjedinost evropských dotací
 >HISTORIE: Sudetoněmecké dějiny (část 4: 1939 až 1945)
 >POLITIKA: Dvě Grácie veřejně obnažily Stanislava Grosse

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
8.2. Akce špinavé ruce
(eff)

Bereme to jako nenormální, ale to je nenormální, protože je to normální: premiér Stanislav Gross požádal o bezpečnostní prověrku ve věci jeho bydlení. Paní Šárka Grossová pak požádala o prozkoumání jejích finančních náležitostí finanční úřad. Že to neudělali dřív? Nemuseli jsme poslouchat nesmysly o strýci Vikovi a z temnoty se nemuseli vynořovat bývalí novináři půjčující na lichvářský úrok.
Ovšem teď ještě půjde o to, do jaké míry jsou zmínění instituce nezávislé a neovlivnitelné. Kolem bezpečnostních prověrek bylo totiž dost skandálů na to, abychom výsledek očekávali s jistými pochybnostmi. Bylo by dobře, kdyby na tyto prověrky dohlížel nějaký orgán, zejména z řad politické opozice - což na to vyčlenit několik poslanců, kteří prověrky mají? I to by bylo normální nebo přinejmenším rozumné s ohledem na nenormální poměry u nás vládnoucí.
Ve vřavě, která nastala, se pozapomnělo na nejasnosti kolem financování bydlení Vlastimila Tlustého a Miroslava Kalouska - oba svého času řekli, že do toho nikomu nic není. Gross si asi vyčítá, že se nezachoval podle stejného mustru! I tak by čelil pěknému bombardování. Například se ukázalo, že Gross za své éry ministra vnitra zřídil ještě jeden tajný tým. Mělo to opodstatnění? Když čteme o aféře bývalého šéfa policejní inspekce Mikuláše Tomina, říkáme si - dá se ještě vůbec někomu u policie věřit? A do toho se oběsí zástupce ředitele pražské policie... Jaký by to musel být Herkules, aby tenhle Augiášův chlív vyčistil! Gross se tak neprojevil, ten si od hnoje nanejvýš tak zamazal ruce.

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku