Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 16.2.2005
Svátek má Ljuba
  Výběr z vydání
 >DOKUMENT: Otevřený dopis premiéru ČR Stanislavu Grossovi
 >GLOSA: Je opravdu hloupej
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Rudé praporky premiéra Grosse
 >POLITIKA: Inteligentní Gross aneb Tak hovoří vysokoškolák
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Ohlédnutí za Valentýnem
 >DOPRAVA: In re Zóna s dopravním omezením
 >VESMÍR: Před 75 lety bylo objeveno Pluto, dodnes ale nevíme, co je zač
 >HISTORIE: Ad vocem bombardování Drážďan
 >PSÍ PŘÍHODY: Slibný pokus o neviditelnost
 >DOKUMENT: Otevřený dopis premiérovi ČR a Veřejné prohlášení předsedy ČP všem občanům ČR
 >SPOLEČNOST: Je správné dělat si ze Židů legraci?
 >CHTIP: Stiažnosť
 >POLITIKA: Důležitost íránské mise
 >POVÍDKA: Nádherná viditelnost
 >PENÍZE.CZ: S cestovním pojištěním až na kraj světa? Rozhodně ne!

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
16.2. V Grossově aféře končí legrace
(eff)

Tak tedy jděte, vzkázal Gross z Paříže lidovcům. Navrhují totiž jednání parlamentních stran s výjimkou komunistů. Předmět jednání - situace v zemi poté, co premiér Gross nevysvětlil finanční zdroje pro svůj byt a kdy se ukázalo, že jeho žena podniká společně s ženou stíhanou pro podvod. Kalousek si vybral špatně okamžik, kdy zaútočit na Grosse: cíl útoku je v cizině, jako byl Klaus, když si jeho protivníci všimli po dvou letech, že jejich strana má nějaké divné sponzory.
Jenže ono je to trochu jinak, Kalousek není sociální demokrat, kdežto sociální demokraté za Grossem stojí a ministr Dostál dokonce uvažuje o zpřísnění dohledu nad tiskem, aby se tak nepěkně o premiérovi nepsalo. To je jeden rozdíl. A druhý, podstatný, je ten, že zde nejde o nic, co by se dávno vědělo a co spiklenci vytáhli zpod kanapete, když se to hodilo a kdy usoudili, že je vhodná chvíle vůdce sesadit. Na Grosse se valí nové a nové skutečnosti a to, co odhalil Respekt - viz jeho webovou stránku, to už přesahuje normální chápání. Cituji jen malý zlomek: "Veřejně dostupné informace ale vzbuzují podezření, že se Šárka Grossová podílí na stavbě financované z nelegálních zisků nevěstince. Jasněji řečeno: nelze vyloučit, že se v proseckém projektu perou špinavé peníze. Tuto verzi nepřímo potvrzuje premiér svým nedělním prohlášením, že za půjčku jeho ženě ručila její přítelkyně Libuše Barková." Zbytek si přečtěte sami.
Tady už legrace končí. Pokud je to výmysl, pak by museli autoři a všichni, kteří se na materiálu podíleli, k soudu. To je podstata - udělá to Stanislav Gross? Troufne si postavit tyto lidi před soud? Už tím vyhrožoval, zatím skutek utek.
Pak bude záležet na tom, zdali jeho spolustraníci budou chtít tuto figuru nadále krýt. Jestliže pomohou Grossovi tuto aféru "ustát", přeměna naší země na banánovou republiku bude dokonána.

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku