Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 19.2.2005
Svátek má Patrik
  Výběr z vydání
 >SVĚT: Klimatické změny předvídané do několika let jsou velké politikum
 >FEJETON: Staré dobré knihy
 >MÉDIA: „S pistolí v kapse“
 >MOBY DICK: Problémy s rovnoprávností
 >ZÁBAVA: Kuřácká internacionála
 >MÉDIA: Proč skoro neposlouchám rádio?
 >CHTIP: Dvakrát o blondýnách
 >MEJLEM: S Telecomem na věčné časy aneb Reality show Na vlastní uši
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Václav Havel hostem Českého rozhlasu
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Růžový panter k případu vyšetřování lichvy
 >VÍKENDOVINY: Děda Herodes, vnuk a tajemný cizinec
 >GLOSA: Jak trestat popírání holocaustu?
 >POLITIKA: Proč Gross nakonec zůstane premiérem
 >EVROPA: Proč je evropská ústava tak objemná aneb Jak feministky k euroústavě přišly
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Holič

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zdraví  
 
19.2. ZÁBAVA: Kuřácká internacionála
Jiří Ciprys

Naprostá většina nekuřáků se chová k nám, kuřákům, arogantně. Kudy chodí, tudy si stěžují, že se vracejí z restaurací načichlí cigaretovým kouřem, že jim kabáty ještě týden smrdí. Já se ptám: proč tam lozí? Nutí je snad k tomu někdo nebo nařizuje jim to nějaký zákon? Nám by chtěli vnucovat zákon, který by zakazoval kouření nejen v restauracích, ale i na zastávkách. Ale podívejte se, jaký nepořádek děláte na zastávkách vy! Co odpadků se povaluje kolem. I ten nejmenší nedopalek je jim přitom trnem v oku.

Majitelům restaurací by zase vnucovali, koho si mohou do své restaurace pustit a jak se mají jejich hosté v restauraci chovat. Majitel je podle nich jenom figurka, která musí poslouchat vůli nekuřáků a musí na ně doplácet. Jak by to asi vypadalo? Je všeobecně známo, že nekuřáci jsou obzvláště nudní patroni. Jednou za uherský rok takový nekuřák vyrazí do hospody a to ještě celý večer sedí jedinou kávou, i ten cukřík si vezme domů, rozhlíží se po restauraci a přemýšlí, co by ještě zakázal, zatímco majitel si v kuchyni chystá provaz, by se oběsil. „Ti zpropadení nekuřáci smrdí korunou a ještě se mi budou v prázdném lokále radovat, jak je tam čistý vzduch. To tedy ne! Ať si je financuje někdo jiný. Já končím.“ A naposledy políbí živnostenský list.

Nějaký obzvláště arogantní nekuřák nedávno uveřejnil v novinách názor, mezi námi, mohl být raději potichu, že by kuřáci měli platit vyšší zdravotní pojištění. Prý stojíme zdravotní pojišťovny víc než nekuřáci. My, kteří radostně vychutnáváme každý doušek nikotinu, my, kteří ho večer spláchneme douškem piva nebo vína s partou kamarádů, my kteří se radujeme z každého nového rána a nové cigarety, my že jsme nemocní? Podívejte se do ordinací, potkali jste tam nějakého kuřáka? Kdepak, ty jsou plné škarohlídů, kverulantů a zapšklých nekuřáků. Tito lidé by nám chtěli vnucovat svůj životní styl? Chtěli by, abychom na zdravotní pojištění platili víc než oni, ale to, že my se zpravidla důchodu nedožijeme a přitom celý život platíme na důchody těm nekuřáckým povadlinám, to už nevadí. Chtěli by nás vyšoupnout před restauraci do mrazu a deště. Co potom naše podlomené zdraví, to nebude zatěžovat zdravotní pojišťovny?

V Itálii a Irsku se poslanci se svými protikuřáckými zákony asi zbláznili. Pomožme svým přátelům a založme kuřáckou internacionálu a s heslem „Kuřáci všech zemí, spojte se!“ Buďte stateční a vydržte, přátelé od Apenin! Je nás sice míň, ale v jednotě je síla. Unii si rozvracet nedáme!


Další články tohoto autora:
Jiří Ciprys

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku