Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 21.2.2005
Svátek má Lenka
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Elementární Gross
 >SPOLEČNOST: Je správné dělat si ze Židů legraci? II.
 >POLITIKA: Gross - hurá na dovolenou!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jak jsme jeli do divadla
 >POLITIKA: Genscherizace KDU-ČSL
 >SVĚT: Saddám byl nejhorší zbraň masového zabíjení
 >PSÍ PŘÍHODY: Bart dostal novej košík
 >DETEKTIVKA: Most nikam (1)
 >JEDNOHUBKY: V er-vé-há-pé každý chápe, proč to klape...
 >PENÍZE.CZ: S pochodní do daňového bludiště
 >SVĚT: Klimatické změny předvídané do několika let jsou velké politikum
 >FEJETON: Staré dobré knihy
 >MÉDIA: „S pistolí v kapse“
 >MOBY DICK: Problémy s rovnoprávností
 >ZÁBAVA: Kuřácká internacionála

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
21.2. RODINA A PŘÁTELÉ: Jak jsme jeli do divadla
Ondřej Neff

V pátek jsme byli večer v divadle, na Třech sestrách v Dejvickém. Čechov je proslulý zdlouhista, akční drama jsme si užili cestou tam.
K pochopení je třeba něco topografie. Bydlíme s Ljubou v ulici U Blaženky, ta spadá dolů do Vrchlického. Tou se jede k Andělu. Nyní je to tam tak, že kopec vlevo je provrtán Strahovským tunelem, ten vede do Dejvic, kdeť ono Dejvické divadlo nalézá se; kopec vpravo provrtán tunelem Mrázovka, ten směřuje k Radlicům a ven z města.
Takže jsem seděl v klidu u počítače a pracoval a pak Ljuba zavelela "náhlý odchod" a bylo tři čtvrti na sedm a já tedy skočil do štramáckého a v 18.46 jsme jeli naší ulicí dolů k Vrchlického a jedeme a jedeme a kecáme, abychom se neznervózňovali, že jedeme "naknap". No a když už jsme byli skoro u křižovatky, já ukázal prstíkem na nájezd do tunelu - enemže jsem si neuvědomil, že teďkon se jezdí jinak než dřívávějc, takže jsem Ljubu znavigoval do opačného tunelu co vede z města! Ona mi říká, že jsem kaučukovej dědek, když zuřím. To ona byla superkaučuková šťabajzna, vřeštěla jako stádo kočkodanů, když mu vítr setřepe kokosové ořechy do louže, to bylo keců, to bylo strašnejch keců celou cestu do toho Dejvickýho divadla (takový to "já nesnáším chodit pozdě" a "voni nás pozvali a my jdeme pozdě" atd.), až jsme tam dorazili a tam dohromady eště nikdo nebyl...
...ponivač voni hráli vod půl vosmý! To jsme mohli jet tím tunelem a furt pryč a otáčet se na Zbraslavi na náměstí a furt eště bysme tam přijeli včas!


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku