Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 22.2.2005
Svátek má Petr
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Špidlo, vrať se!
 >USA: Hýčkání čtvernožců
 >MÉDIA: Pehe odvádí pozornost - na politickou objednávku?
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Odejděte! Oba
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Mám o zub míň
 >Z MÉHO PODKROVÍ: Se Stalinem na věčné časy a nikdy jinak!
 >POLITIKA: Nebát se a lhát
 >EKOLOGIE: Česká občanská společnost varuje parlament před podporou větrných elektráren
 >PSÍ PŘÍHODY: Na sněhuláky se nečurá
 >EVROPA: Rozpuštěný a vypuštěný aneb Naše zájmová činnost
 >SPOLEČNOST: Jsou někteří čeští intelektuálové hlupáci nebo je skutečnost ještě horší?
 >ARCHITEKTURA: Richard Meier
 >POLITIKA: Předvede nám pan Gross nový „Vítězný únor“?
 >EVROPA: EU se stále učí česky
 >PENÍZE.CZ: Portfolio, které neprodělá

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Architektura  
 
22.2. ARCHITEKTURA: Richard Meier
Václav Aulický

K článku pana Zdeňka Lukeše Richard Meier – hvězda světové architektury v Praze (NP 8.2.2005) bych jako zástupce generálního projektanta komplexu Pankrác – City a spolupracující tuzemský architekt Richarda Meiera doplnil ještě některé momenty.

Americký architekt Richard Meier přijel do Prahy na pozvání investora Pankrác City ECM Finance, jmenovitě pana ředitele Milana Janků u příležitosti otevření „show room“ ve 22. patře výškové budovy City Tower (dříve Čs. rozhlas) v podobě, jak je dle návrhu Richarda Meiera zamýšlena. Richard Meier totiž ve spolupráci se Spojprojektem Praha s.s. – Ateliér Aulický (v současné době společně pracujeme již na jejím projektu) nenavrhuje jen jeho nové opláštění, ale jeho celkovou komplexní přestavbu do nové moderní podoby vně i uvnitř. V článku je drobná nepřesnost: Richard Meier řeší rekonstrukci a přestavbu výškové budovy bývalého Čs. rozhlasu, nikoliv bývalého Motokovu. Návrh a projekt rekonstrukce této druhé výškové budovy v Pražském panoramatu (která je v současné době již dokončena) je dílem Spojprojektu Praha a.s., ateliér Aulický, jmenovitě ing. arch. Jindřicha Sovy, interiér vestibulu navrhl ateliér Loxia.

Samozřejmě, že když Richard Meier se svými spolupracovníky (tentokrát to byl Dukho Yeon) přijede do Prahy, je to pro nás prestižní událost, kdy máme možnost své mnohaměsíční vzájemné denodenní pracovní kontakty po telefonu nebo e-mailu doplnit osobní diskusí, názory a dojmy. Také i v tomto případě byl jeho čas v Praze věnován převážně našemu společnému projektu, a to i mimo oficiální pracovní čas.

Tak jsme věnovali nejvíce času návštěvě Televizní věže na Žižkově, kdy byl Richard Meier zvědav nejen na moje autorské dílo, ale chtěl také vidět panorama Prahy a zejména Pankráce z těchto míst. (Také ovšem jsme z obdobného důvodu byli i na rampě Pražského hradu.)

Díky laskavosti, možnostem a ochotě pana Zdeňka Lukeše jsme se také krátce zastavili na Babě a dalších místech, jak je v článku uvedeno a nakonec jsme měli i krátký čas na „jednu“ plzeň v restauraci U Labutí.

Ing. arch. Václav Aulický


Další články tohoto autora:
Václav Aulický

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku