Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 22.2.2005
Svátek má Petr
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Špidlo, vrať se!
 >USA: Hýčkání čtvernožců
 >MÉDIA: Pehe odvádí pozornost - na politickou objednávku?
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Odejděte! Oba
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Mám o zub míň
 >Z MÉHO PODKROVÍ: Se Stalinem na věčné časy a nikdy jinak!
 >POLITIKA: Nebát se a lhát
 >EKOLOGIE: Česká občanská společnost varuje parlament před podporou větrných elektráren
 >PSÍ PŘÍHODY: Na sněhuláky se nečurá
 >EVROPA: Rozpuštěný a vypuštěný aneb Naše zájmová činnost
 >SPOLEČNOST: Jsou někteří čeští intelektuálové hlupáci nebo je skutečnost ještě horší?
 >ARCHITEKTURA: Richard Meier
 >POLITIKA: Předvede nám pan Gross nový „Vítězný únor“?
 >EVROPA: EU se stále učí česky
 >PENÍZE.CZ: Portfolio, které neprodělá

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
22.2. Katastrofický scénář
(eff)

Když jste si to navařili, tak si to snězte, to je smysl sdělení prezidenta Klause rozhádaným kohoutům Grossovi a Kalouskovi. Řekl to slovy uhlazenými. Sdělil jim, že mají "hledat východiska z krize". Na podstatě sdělení uhlazenost nic nemění.
Klaus drží hodně karet v téhle partii, přinejmenším tři. Jsou to lidovečtí ministři, které Gross navrhuje odvolat. Rozhodl se k tomu v sobotu, kdy na něho Kalousek vyrukoval s návrhem, aby se vzdal funkce. "Pro křesťanské demokraty je zásadní problém, že pan předseda vlády je svými příjmy ekonomicky napojen na příjmy z pochybného podnikání včetně pravděpodobných příjmů z prostituce," řekl Kalousek.
Copak se asi stalo v sobotu ráno nebo snad v noci z pátku na sobotu, že Kalousek opět změnil názory a taktiku? Ještě v pátek se rozhodl Grosse podržet a v sobotu ho pustil. Že by ho vytočilo, co si v sobotu o sobě přečetl v novinách? Ani to není vyloučeno.
Všimněte si, že problém už není byt, ale prostituce. Kde vzal na byt, to totiž nedokáže uspokojivě vysvětlit nejen Gross, ale taky samotný pan Kalousek. A to nemluvím o panu Tlustém, na něhož se dokonce valí také ostuda skrze podnikání jeho ženy. Tlustý coby funkcionář ODS je v opozici, takže je z té hlavní hry mimo. Hraje Kalousek a nyní hraje "prostitučním míčem". V prostituci Kalouskovic rodina nijak namočena není, odtud ten posun problému.
Mnozí mají z tohoto vývoje pochmurnou radost. Co ale je velmi mrzuté je to, že v ohrožení je Cyril Svoboda, jistě jeden z mála kvalitních a schopných lidí této vlády. Kdybych si měl vymyslet katastrofický scénář, pak bych viděl, jak se na místo vykopnutého Svobody žene Jan Kato Kavan se smečkou korupčníků a estébáků v patách. A tohle není žádná sci-fi, bohužel, protože jestli Gross bude vládnout s podporou komunistů, bude muset bolševikům za podporu platit. A tvrdě.
Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku