Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 28.2.2005
Svátek má Lumír
  Výběr z vydání
 >MÉDIA: Klaus : Bush
 >DOPRAVA: Traumatické empirie
 >KNIHA: Komunismus, nacismus a feminismus? (1)
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Velká doba sněhuláků
 >FEJETON: Emigrantské sny
 >VĚDA: O jaderném reaktoru
 >ARCHITEKTURA: O vycházkách, přednáškách a nových knihách na prahu jara
 >PSÍ PŘÍHODY: Hodně ranní procházka
 >CHTIP: Takový normální domácí dialog
 >MEJLEM: Náš prezident není přece k smíchu!
 >PENÍZE.CZ: Trnitá je cesta daně na finanční úřad. Dorazí ta vaše?
 >POLITIKA: Odstraní-li se příčina, zmizí i následek
 >GENTLEMAN: Mlhy v minulosti
 >SVĚT: Zahraniční média o Putinovi
 >PRAHA: Městský policista = nelidský policajt

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
28.2. Skoncujte s tím nesmyslem
(eff)

Skoncujte s tím nesmyslem, vzkazuje aktérům Grossovy aféry prezident Václav Klaus. Odmítne přijmout demisi lidoveckých ministrů, už proto, že je tu jeden nepříjemný precedent: prezident Beneš to udělal a komunisté se v důsledku toho přisáli k moci na pětačtyřicet let a následky toho poneseme ještě další desetiletí. Klaus se chová rozvážně, pomaličku zvyšuje tlak, takže to už ani nevnímáme. Když ale prohlásí, že se mu zdá evidentní, že krize je způsobena "výrazným zpochybněním dnešního předsedy vlády", pak je to zásadní stanovisko, které nelze opomíjet.
Klaus vyzývá k řešení "v řádu dnů". Řešení může přijít v řádu hodin, pokud Stanislav Gross podá demisi, jak by to udělal v jeho situaci standardní demokratický politik ve standardní zemi. Takto si bude číst v pondělí v Respektu, že společnice jeho ženy prodává svůj nevěstinec a taky si bude číst, že k záhadám patří i záměr, kterak splatit eBance, čili společnosti zajímající se o koupi Telecomu, dluh milostivé paní premiérové.
Prozření se dá těžko od Grosse čekat. A ještě hůř od sociální demokracie, aby pochopila, že špína Stanislava Grosse se přenáší na ni. Jenže ono to tak doslova je. Gross zmizí, jako zmizelo v naší politice už mnoho groteskních figur. Sociální demokracie nezmizí a pro naši zemi není dobře, že se v těchto dnech pomatlává špínou jednoho pofidérního kariéristy, který si myslel, že mu může projít všechno.
Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku