Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 19.3.2005
Svátek má Josef
  Výběr z vydání
 >ÚVAHA: Česká společnost je nemocná bezcitností
 >DOKUMENT: Otevřený dopis ministryni Emmerové
 >MOBY DICK: Čím vším nebyl rád
 >POVÍDKA: Otče, otče proč si mě opustil?
 >CHTIP: Ve vlaku
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Ve Fata Morganě létá nejrozměrnější motýl světa
 >PŘÍBĚH: O pravdě
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Večer na téma Pražský výběr
 >VÍKENDOVINY: Ta televize ale klame!!
 >PRÁVO: Mein Kampf ve zpětném zrcátku II
 >GLOSA: Letem - světem
 >DETEKTIVKA: Smrt na kolejích
 >MEJLEM: Otevřený dopis České televizi
 >HUMOR: Kdy vznikl vesmír
 >HISTORIE: V těžkých dobách (8/20)

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kultura  >>  Hudba  
 
19.3. TISKOVÁ ZPRÁVA: Večer na téma Pražský výběr
David Kopecký

Česká televize v těchto dnech připravuje Večer na téma Pražský výběr, který odvysílá u příležitosti letošního pětadvacátého výročí založení skupiny.

Režisér komponovaného večera Jan Mudra dokončuje o skupině střihový dokumentárně - publicistický pořad, jehož koncepci zaměřil na retrospektivní archivní materiály, které obohatil o aktuální rozhovory a portréty členů skupiny – Michala Pavlíčka, Viléma Čoka, Michaela Kocába a Klaudiuse Kryšpína. Diváci se mohou těšit mimo jiné na záběry z posledního turné ze Spojených států z listopadu minulého roku, které uvidí v televizní premiéře a na hodinový záznam jejich koncertu v pražské Lucerně z 2.prosince 2004. Večer na téma Pražský výběr vysílá ČT v neděli 20. března ve 20:00 hodin na programu ČT 2.

Pražský výběr (pod vedením Michaela Kocába) vznikl jako odnož Pražského Big Bandu před 25 lety a od svého začátku hrál čistý jazz rock, přičemž jeho snahy vyvrcholily v roce 1978, kdy vyšlo album Žízeň. Poté došlo k zmrazení aktivit a přerušení činnosti skupiny. Tehdy se na scéně objevil již proslulý kytarista Michal Pavlíček. Při setkání v klubu Reduta Pavlíček oslovil Kocába ke spolupráci na společném projektu, kterému dali název podle Kocábovy skupiny Pražský výběr. Dalšími členy se stali Kocábův dlouholetý spoluhráč Ondřej Soukup (bg) a zpěvák a bongista Jiří Tomek.


Další články tohoto autora:
David Kopecký

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku