Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 3.3.2005
Svátek má Kamil
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: ČSSD je ještě možné zachránit
 >ROK 2005: Čerstvé nahlédnutí na dvě místa v Asii - 1
 >POLITIKA: Kašpárci české politiky
 >MÉDIA: Bude Vladimír Špidla rezignovat?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Ty zatracený zmetkové
 >Z MÉHO PODKROVÍ: Dr. Sex neboli Alfred C. Kinsey ve filmu
 >EXULANTI: Oregonská stezka
 >SPOLEČNOST: Aktivisté nám to spočítají
 >PSÍ PŘÍHODY: Kterak Iris pomáhala honit míček
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Bez referenda nelze
 >DOKUMENT: Co neslyšel Stanislav Gross
 >PENÍZE.CZ: Zdravotní pojištění: dani z příjmů v patách
 >EKONOMIKA: Středoevropské trhy se vyvíjejí hekticky
 >EVROPA: Pohádky pana europoslance Leinena
 >KNIHA: Komunismus, nacismus a feminismus? (2)

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
3.3. POLITIKA: Kašpárci české politiky
Zdeněk Holásek

Trvá ta komedie již několik týdnů. Během nich se jednoznačně prokázalo, že náš premiér neuvěřitelným způsobem vysvětlil původ necelého milionu korun českých, které získal v hotovosti na zálohu na zaplacení ceny bytu na Barrandově, a také "nádherně" obhajoval opravdu velmi obskurní podnikání své manželky Šárky. Skoro by se chtělo použít známou parafrázi "Schnell, schnell, schnell, jetzt geh´n wir ins Bordell...". Během těchto týdnů se také nad slunce jasně ukázalo, že premiér je prostě lhář, a to přinejmenším v několika notoricky známých punktech své obhajoby. K tomu mu velmi loajálně pomáhali věrní soukmenovci z ČSSD, kteří jej statečně a stupidně interpelovali, až se i bezostyšný Gross musel červenat.

Během této doby se rovněž ukázalo, že postava našeho premiéra začíná poněkud zavánět a zahraniční tisk se o něm začíná nelibě vyjadřovat (např. Independent a další). Stručně řečeno: z našeho premiéra se stává Strohmann. To je špatný signál pro tuto zemi a dobrý signál pro všechny z nás, kdo nemáme rádi sociální demokraty jako entitu a jako sílu, sdružující - dnes to již je možné říci rovnou - spodinu české politické reprezantace, a to se všemi čestnými výjimkami, které jak známo, potvrzují vždy pravidlo. Horší jsou jen gumovití láčkovci, kteří si říkaji US, protože to je opradu parazitující zákal české politiky. Tím jsem jistě neřekl nic nového pod sluncem.

Co však přinesly "turbulence" kolem lidoveckého ataku na ČSSD po několika týdnech? Řeknu to na rovinu: hovénko hovno! Po pravdě však řečeno: nic jiného snad nemohl čekat nikdo, kdo má v hlavě víc než 3 mozkové závity. Kalouskovi chlapci předvedli slovenské tango "Chvílu vpred, chvílu vzad, jasné pravidlá", avšak - a to budiž řečeno jasně - nikoli bezdůvodně. Důvod jejich tlaku je nezpochybnitelný, jen kdyby to ale nebyl zrovně křišťálově čistý Kalousek, kdo si vzal do ruky klacek na mlácení Grosse. Když se média i do něho pustila, aby vysvětlil financování svých investic do bydlení, vypadlo z něj po několika mlživých dnech, že to byl jeho švagr, který mu půjčil nemalé peníze. Ten je ovšem mrtev, protože jej zavraždil jeho bývalý obchodní partner, který ovšem též je po smrtíi, neboť se raději z toho všeho zasebevraždil. Inu, byla to přec jen asi složitá majetková transakce u Kalousků. To je tragédie téměř antických rozměrů a má jednu výhodu: všichni zainteresovaní již nežijí, takže nic nepoví. To je zářný a krásný příklad našim politikům a vůbec všem občanům. Nyní jen s velkým napětím čekáme, až i V. Tlustý konečně uvolní stavidla své výřečnosti a sdělí nám jména svých věřitelů. Nechci vůbec předjímat, jaká nás tam čekají jatka; možná, že báchorečný Lájos Bácz proti tomu bude úplný diletant. Tady jen tak mimochodem je třeba připomenout, že by M. Topolánek měl konečně začít s očistou svého okolí.

Ale zpět k tématu: po několika týdnech kočkování našich hrdinů Grosse a Kalouska, respektive jejich týmů víme toto:
- Gross naznačil, že je připraven k omluvě (tím by tak trochu ukojil choutky lidovců)
- kdyby tak učinil, tak by KDU-ČSL stáhla svůj požadavek na Grossovu regignaci a zůstala by ve vládě (neuvěřitelná velkorysost)
- Gross si ale opravdu musí nasypat popel na hlavu, protože "jinak bychom byli za pitomce", jak uvedel jeden vysoce postavený lidovec (ta diagnóza platí i přes použitý kondicionál)
- s tím nesouhlasí ale poslanci ČSSD, kteří naopak požadují, aby Gross lidovce vyhodil z vlády a stojí pevně za ním (to je ono pověstné Havlovo "Bratrstvo kočicí pracky")
- poslanecký klub ČSSD konstatoval, že stojí pevně za Grossem (nevíme, jestli za ním pevně stojí, spíše však za ním pevně visí)
a tak dále a tak dále. A Stanislav Gross statečně mlží, začíná mlčet a hraje o čas, protože ten zahladí všechny rány. A protože Monika Pajerová také mlčí a nebouří, tak lidé do ulic nevyjdou a nevyjdou.

Z toho usuzuji, že nemáme vládu, ale spolek kramářů, kteří hrají ferbla o vše, co je jim svaté: moc, prebendy, pašalíky a všemožné výhody a dále že máme premiéra, který je obyčejný holomek bez kouska cti. Ostatně, co chcete od chlápka, který nosí pásek i šle najednou.


Další články tohoto autora:
Zdeněk Holásek

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku