Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 7.3.2005
Svátek má Tomáš
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Staník, ne státník
 >REAKCE: O vypouštění rybníka mimo sezónu
 >POLITIKA: Premiérova "omluva" před státní vlajkou
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Oslíku, otřes se
 >PŘÍRODA: Zombie červ kostižer
 >LITERATURA: Prosté umění vraždy?
 >SPOLEČNOST: Negativně nebo pozitivně
 >PSÍ PŘÍHODY: Patálie s granulemi
 >POLEMIKA: Presumpce čeho?
 >CHTIP: Stupně zimy
 >JEDNOHUBKY: Člověče, nezlob se
 >PENÍZE.CZ: Hypoteční úvěry: zapeklité podmínky
 >PRÁVO: Jednání v EU ve věci softwarových patentů
 >DOKUMENT: Prohlášení k tzv. směrnici o softwarových patentech
 >PRÁVO: Směrnice EU týkající se softwarových patentů

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
7.3. RODINA A PŘÁTELÉ: Oslíku, otřes se
Ondřej Neff

Mohutný finanční zážitek jsem měl v pátek, když jsem se vracel autem z výstavy Polygraf Propagace v Holešovicích. Stalo se to kousek od Strossmayerova náměstí.
Až dosud byl můj největší finanční zážitek z návštěvy trezoru Národní banky ve dnech měnové odluky. Měli tam na jedné hromadě, tedy svázané v balících, bankovky v ceně 4,5 miliardy korun. Nikdy jsem neviděl a už nikdy neuvidím tolik peněz pohromadě! Mimochodem - není pravda, že peníze nesmrdí... Peníze smrdí, je to zvláštní pach mastné špíny, papíru, bůhví čeho, snad i slzy v tom jsou.
Teď k tomu čerstvému zážitku. Někdo zřejmě upustil na zem kasičku z automatu - na chodníku a taky na vozovce byla záplava dvacetikorun! Ten člověk tam pobíhal, sbíral, nějaká paní mu pomáhala. Občas se vrhnul pod kola a zase nějakou tu dvacku vylovil. Však to tu vidíte na fotce, stačil jsem výjev vyblejsknout z jedoucího auta, poslepu, jednou rukou.

Jakpak asi bylo tomu pánovi, když mu kasička vyklouzla z ruky? V takových chvílích se zpomaluje čas. Kasička letí a on na to kouká, nelze zabránit dalšímu pádu. Je to v hajzlu, pomyslí si. Už se nadechuje, aby od plic zanadával. To pomáhá. Pak to třískne o dlažbu. Ještě pořád se mohlo stát, že kasička zůstane zavřená, že se víčko nerozletí, že peníze zůstanou uvnitř.
Nestalo se tak.
Nemohl jsem tam dlouho okounět a proto nevím, jak to všechno dopadlo. Myslím ale, že člověk, který má chuť zvednout ten zlaťák z dlažby, i teď má ještě naději - v blízkosti Strossmayerova náměstí větší, než jinde.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku