Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 8.3.2005
Svátek má Gabriela
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Grossomluva
 >ROK 2005: Čerstvé nahlédnutí na dvě místa v Asii - 2
 >EKOLOGIE: Pijavice z Tuvalu
 >Z MÉHO PODKROVÍ: Proč je únor krátký a ústava EU dlouhá
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zuřivej? Však taky měl důvod!
 >SPOLEČNOST: Vlažně proti rasismu
 >ARCHITEKTURA: Svítící krystaly a Olověný Dušan
 >PSÍ PŘÍHODY: Když jsou psi zticha
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Češi čtou
 >POVÍDKA: Slavné májové dny
 >CHTIP: Od této chvíle...
 >PENÍZE.CZ: Jak přespořit cílovou částku na radu spořitelny
 >POLITIKA: Staník, ne státník
 >REAKCE: O vypouštění rybníka mimo sezónu
 >POLITIKA: Premiérova "omluva" před státní vlajkou

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
8.3. POLITIKA: Grossomluva
Zdeněk Holásek

Premiér Gross nejprve pro zahřátí koncem minulého týdne v Kopřivnici, kde testoval volant nové tatrovky, a poté v sobotu večer na obrazovkách české veřejnoprávní bedny pronesl svoje „Omlouvám se“ a soudě podle všeho, považuje věc jednou provždy za vyřízenou. Pro něho to nepochybně vyřízeno a založeno a.a. bylo, jak plyne z jeho rozhovoru pro DNES dne 7. 3. 2005. Daleko závažnější je však jistá a rozhodně neopomenutelná výhrůžka na konci, varující před dalším zneužíváním podobných situací. Možná tím chtěl říci: jestli už nedáte pokoj, pak teprve uvidíte, protože já potřebuji opravdu klid na práci. Teď už je jen na sjezdu ČSSD o Velikonocích, aby řekl, jestli náš premiér je pašák anebo ano, což lze do češtiny přeložit tak, že nejlépe bude, když Gross nebude třeba zvolen předsedou ČSSD (dnes již spíše Česká strana demagogická), ale jako premiér získá plnou podporu svých spolustolovníků u stolu politické moci ve stejných barvách. To by bylo zřejmě nejlepším řešením (a sobotní výsledky hlasování v rozšířeném vedení tohoto spolku to potvrzuje), protože pak by Kalousek byl tak trochu „v pytli“ se svým obtížným poštěkáváním. Kalouskův vlk by se nažral a Grossova téměř chcíplá koza také zůstane nakonec celá. Naložený koaliční stůl se tak dál bude prohýbat a spokojeni budou jak socialisté, tak i stále hladoví unionisté a co si budeme nalhávat, tak lidovci s odřenými zády také hlady nezemřou. Grossova omluva a následné kroky socialistických grémií jen dokončí operetní představení vládní krize, kterou nám za naše peníze politici předvedli. Že jsme v zahraničním tisku – a to i významném – již díky Grossovi tak trochu za kašpárky, to je už z jiného soudku. Důležité je, že náš premiér získal pevnou půdu pod nohama a může zdárně dokončit množství úkolů, které si předsevzal a které si v zájmu všeho lidu – bez ohledu na veřejné mínění – umanul dokončit. Proč by se měl ale červenat, když například kabaretní vystoupení V. Tlustého v nedělním matiné s V. Moravcem ohledně půjček patří do toho nejhoršího politického braku.

Pro voliče je tato trapná „katarze“ signálem, že ať budou chodit k volbám nebo ne, jsou politikům pro smích, a to do slova a do písmene. Nevíme nic o tom, že by příslušné policejní složky nebo příslušné finanční úřady již pracovaly na rozkrytí zajímavých novinek o podnikání našich nejvyšších politiků a jejich rodinných příslušníků. Prostě na této frontě je klid jako by se nechumelilo, protože to není Petr Mach, Milan Šrejbr anebo nějaký jiný vhodný objekt pro testování rozhodnosti a důslednosti represivních složek našeho ztučnělého švejkovského státu.

Dobře se, voliči, dívejte na naše politiky ať mají barvu jakoukoli a hlavně se dívejte, co vyvodí z afér posledních týdnů. ODS, která nyní je pravděpodobně na řadě pokud jde o nástup k moci, by měla být první, která by měla okamžitě rázně zapnout své samočisticí mechanismy. Myslí-li si vedení ODS, že ukazováním smluv v ČT mimo kameru V. Tlustý předvedl něco jiného než trapné varietní číslo a jsou-li Topolánkovi lidé přesvědčeni, že to je to pravé ořechové, co mají voličům předvést, tak přednesu smutné proroctví: komunista bude inkasovat a vy budete smutně bycha honit.

A malá douška pro naše politiky: Sledujte zprávy z jiných zemí, abyste viděli, že například takový korejský ministr ví, jak se má chovat, když jeho manželka kšeftuje s pozemky. Takový chlap nejprve odstoupí a teprve pak je čas na případné omluvy, pokud někoho vůbec takové nejapnosti zajímají.


Další články tohoto autora:
Zdeněk Holásek

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku