Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 14.3.2005
Svátek má Rút, Matylda
  Výběr z vydání
 >SPOLEČNOST: Voni že žijí v kapitalismu?
 >POLITIKA: Přeje si Gross, aby byly povodně?
 >EVROPA: Podobnost čistě náhodná aneb Jsme stále stejně nepoučitelní?
 >PRÁVO: Proč jsou drogy nebezpečné
 >EKOLOGIE: Ladislavu Mikovi na cestu - od Šumavy 21
 >DOPRAVA: Jede sedlák do mlejna, čtyřma koňma vranejma...
 >SPOLEČNOST: Liberalismus a utopie
 >VĚDA: Experiment pana Milgrama
 >HISTORIE: Krátká vzpomínka na březen roku 1939
 >HISTORIE: Okupace Mělníka a okolí 1939
 >CHTIP: Nejen pro studenty ...
 >ZÁBAVA: Zážitky z německé vesnice aneb Odkdy husité nosí turbany
 >PENÍZE.CZ: Po Evropě s cestovním, nebo zdravotním pojištěním?
 >EVROPA: Hyenismus v Evropském parlamentu
 >MÉDIA: Každý jsme tou nemocí nějak zasažen

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
14.3. Televizní debatou k divákovu infarktu
(JAG)


V neděli byli hosty pořadu Otázky Václava Moravce místopředsedkyně poslanecké sněmovny Miroslava Němcová a ministerský předseda Stanislav Gross. Debata poměrně nazajímavá, informace vesměs dávno známé, záleželo jen na tom, jakým způsobem je oba politici pozmění za účelem vylepšení obrazu svého, popřípadě obrazu své strany.
Divák je v těchto případech vždy odsouzen do role pasivního pozorovatele, který si sice utváří názor, ale ten může ventilovat leda mezi svými bližními, eventuálně později v trafice či hospodě. Jiná reakce na jakékoliv vyřčené tvrzení je mu vcelku pochopitelně odepřena (pomineme-li internetové chaty a dopisy do novin či televize).
V jednom okamžiku dostala slovo paní Němcová a věnovala se, resp. chtěla se věnovat porovnání policejního přístupu ke kauze Kořistka a ke kauzám manželů Grossových. Stačila však jen nastínit, jak tehdy probíhalo policejní vyšetřování v kauze Kořistka - okamžitý policejní zákrok, dramatické přelety vrtulníku, převážení osob a výslechy. V případě pana Grosse je však policie laxní, ze strany státních orgánů je ticho po pěšině...
V tom okamžiku jí Stanislav Gross neomaleně skočil do řeči a proud jeho výmluvnosti nebyl k zastavení, takže se z dialogu stal spíš monolog. To byla hrubá chyba Václava Moravce - Němcovou nenechal dokončit myšlenku, Grossovi poskytl volné pole k dehonestaci oponentky a debatu ukončil slovy, že vzhledem k tomu, že se oba nemohou dohodnout, je nutno věnovat se dalšímu tématu. I přes Moravcovo pochybení se ale divákům naskytla příležitost k poznání, že Gross není žádný neinformovaný beránek - zaútočil totiž na Němcovou otázkou kde bere tuto "zjevenou pravdu"(?) a jak ví, že police tomto směru nic nekoná.
Jenže - pouhých pár minut před tím na Moravcovu otázku, zda jej už policie kontaktovala ohledně podaných trestních oznámení, premiér prohlásil, že zatím ne! Jak se tedy nyní Gross může na Němcovou tak sebevědomě osopovat!? Má zřejmě lepší zdroje, než k jakým má přístup obyčejná místopředsedkyně sněmovny, a přestože se s ním policie dosud ani nespojila, je o jejím postupu ve své kauze evidentně zpravován, možná dokonce velmi podrobně.
Televizní debaty politiků vskutku není radno sledovat, člověk slabší povahy by si mohl snadno přivodit infarkt. Zejména když jedním z hostů nešikovného moderátora je "upřímný" a policií dobře informovaný premiér.
JAG


Další články tohoto autora:
(JAG)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku