Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 18.3.2005
Svátek má Eduard
  Výběr z vydání
 >VÍKENDOVINY: Ta televize ale klame!!
 >PRÁVO: Mein Kampf ve zpětném zrcátku II
 >GLOSA: Letem - světem
 >DETEKTIVKA: Smrt na kolejích
 >MEJLEM: Otevřený dopis České televizi
 >HUMOR: Kdy vznikl vesmír
 >HISTORIE: V těžkých dobách (8/20)
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Ján Zákopčaník odchází z ČT
 >EKONOMIKA: Evropské měny oslabují
 >PENÍZE.CZ: Dovolená na lůžku či v uneseném letadle? Pojištěno!
 >PRÁVO: V této zemi není spravedlnost
 >ROK 2005: Čerstvé nahlédnutí na dvě místa v Asii - 5
 >GLOSA: Přírodní život
 >EVROPA: Liberalismus aneb Útok na Ústavu EU zleva
 >SPOLEČNOST: Není soudce jako soudce

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět  
 
18.3. GLOSA: Letem - světem
Jiří Staněk

Návody firmy IKEA jak sestavit dodaný nábytek, jsou podle norského ministerského předsedy sexistické. Nábytek na obrázcích v brožurkách totiž sestavují výhradně muži. Námitky švédského nábytkářského gigantu, že nechce zobrazováním žen montujících postele, sedačky a knihovny popudit muslimskou část svých zákazníků, pan premiér nebere.

V Británii se chystají spustit televizní kanál věnovaný výhradně úplně pitomým filmům. Špatné bijáky bude Sky Digital vysílat od devíti hodin večer do deváté hodiny ranní. Ashley Faull, zakladatelka Sit-up TV (sedy-lehy TV), sítě která provozuje stanice věnované nakupování prohlásila: "Jsme velice pyšní na to, že můžeme vysílat naprosté blbosti." Zajímavá forma zábavy, u nás doma to štěstí nemáme, chtělo by se dodat.

Síť obchodních domů Marshall Fields z USA zvolila za vánoční téma roku 2004 Sněhurku a sedm trpaslíků. Dostala několik stížností, že propaguje homosexuální životní styl. Znepokojení občané spatřovali v zobrazení sedmi mužů žijících pod jednou střechou skrytou podporu "homo" agendy.

Ruská komunistická strana doporučuje křídlu svých mladších členů žhavit mobilní telefony a rozesílat politické vtipy a další textové zprávy. Zvýší tak publicitu rodné strany. Podle názoru prvního místropředsedy Ivana Melnikova jsou další vhodnou formou propagace například graffiti.

Na závěr jedna podnětná myšlenka:
"Aby byla doktrína efektivní, musíme v ni uvěřit, spíš než abychom ji pochopili. Naprosto jisti si můžeme být pouze tím, čemu ne zcela rozumíme. Pochopená doktrína ztrácí na síle."
Eric Hoffer: "Ten který skutečně věří"

Podle Globe and Mail

Autorův bloček


Další články tohoto autora:
Jiří Staněk

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku