Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 19.3.2005
Svátek má Josef
  Výběr z vydání
 >ÚVAHA: Česká společnost je nemocná bezcitností
 >DOKUMENT: Otevřený dopis ministryni Emmerové
 >MOBY DICK: Čím vším nebyl rád
 >POVÍDKA: Otče, otče proč si mě opustil?
 >CHTIP: Ve vlaku
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Ve Fata Morganě létá nejrozměrnější motýl světa
 >PŘÍBĚH: O pravdě
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Večer na téma Pražský výběr
 >VÍKENDOVINY: Ta televize ale klame!!
 >PRÁVO: Mein Kampf ve zpětném zrcátku II
 >GLOSA: Letem - světem
 >DETEKTIVKA: Smrt na kolejích
 >MEJLEM: Otevřený dopis České televizi
 >HUMOR: Kdy vznikl vesmír
 >HISTORIE: V těžkých dobách (8/20)

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zdraví  
 
19.3. DOKUMENT: Otevřený dopis ministryni Emmerové
Jiří Bakala

Vážená paní ministryně,

dne 13.3.2004 jste v televizním pořadu Sedmička na televizi Nova jednoznačně hovořila o zavedení knížek pro pacienty v roce 2005.

Myslím si,že je to přímo v rozporu s tím, k čemu se koaliční vláda spolu s ČSSD závazala před vstupem i při vstupu do EU, kde jednoznačně vyslovila podporu a uskutečnování programu eEUROPE+, eEUROPE 2005 a letos v červnu v Lisabonu budeme vysvětlovat, co vláda pro to podnikla.

S pozdravem

Jiří Bakala

odd. nukleární medicíny
Baťova nemocnice
Zlín


Poznámka pisatele: dopis byl ministryni odeslán dne 14.3.2005 na adresu mzcr@mzcr.cz a inf@mzcr.cz, dodnes však zůstal bez odpovědi.

Bližší informace o problematice najdete na stránce www.micr.cz viz citace:

Do roku 2005 by Evropa měla mít:
- moderní on-line veřejné služby:
e-government,
služby e-vzdělávání,
služby e-zdravotnictví,
- dynamické prostředí pro elektronický obchod,

a jako prostředek umožňující shora uvedené:
- širokou dostupnost širokopásmového přístupu s konkurenceschopnými cenami,
- bezpečnou informační infrastrukturu.

Elektronické zdravotní průkazy. V návaznosti na dohodu na jednání Evropské rady v Barceloně o tom, že evropský průkaz zdravotního pojištění nahradí svou papírovou obdobu potřebnou ke zdravotnímu ošetření v jiném členském státě, připraví Komise návrh pro jarní zasedání Rady v roce 2003. Komise má v úmyslu podpořit společný přístup k identifikátorům pacientů a architektuře elektronických zdravotnických záznamů prostřednictvím standardizace a podpoří výměnu zásad správné praxe v oblasti možných dodatečných funkcí, jako jsou údaje pro případ lékařského ošetření v nouzi a bezpečného přístupu k informacím o osobním zdraví.

Zdravotnické informační sítě. Členské státy by do konce roku 2005 měly vytvořit zdravotnické informační sítě mezi místy péče (nemocnicemi, laboratořemi a domovy) s širokopásmovým připojením, kde je to relevantní. Zároveň s tím má Komise v úmyslu zřídit celoevropskou informační síť údajů o hygieně a koordinovat činnosti v oblasti celoevropské reakce na zdravotní ohrožení.

On-line zdravotnické služby. Komise a členské státy zajistí do konce roku 2005, aby občanům byly poskytovány on-line zdravotnické služby (např. informace o zdravém životním stylu a předcházení nemocím, elektronické zdravotní záznamy, telekonzultace, elektronické úhrady). Některé zdravotnické a související preventivní služby (například on-line informace o kvalitě vzduchu a vody) by mohly být rozšířeny na celoevropskou úroveň prostřednictvím programu eTEN. Komise bude sledovat činnosti, které vyvinou členské státy k co největšímu zpřístupnění zdravotnických informací občanům, jakož i iniciativám v zavádění kritérií kvality internetových stránek.
Další články tohoto autora:
Jiří Bakala

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku