Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 21.3.2005
Svátek má Radek
  Výběr z vydání
 >PRÁVO: Mají justiční čekatelé nárok stát se soudci?
 >EVROPA: Velký mozkový eurovýplach aneb Rozhněvaný starý muž
 >PRAHA: Chvála hypermarketů
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Tak jsem tu zpátky z Afriky
 >HISTORIE: Národní mýty, podvrhy a lži
 >ZVĚROKRUH: Beran
 >PSÍ PŘÍHODY: Ta voda neblaze stoupá
 >BAJKA: Zvěřinec zjara
 >CHTIP: Popis kapitalismu ve světě
 >PENÍZE.CZ: Potvrzení daňových odpočtů: která razítka vyschla?
 >ÚVAHA: Česká společnost je nemocná bezcitností
 >DOKUMENT: Otevřený dopis ministryni Emmerové
 >MOBY DICK: Čím vším nebyl rád
 >POVÍDKA: Otče, otče proč si mě opustil?
 >CHTIP: Ve vlaku

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
21.3. Úloha neosobnosti v dějinách
(eff)

To, co se odehrává před našima očima, to je názorný kurz historie. Loď sociální demokracie se nám potápí před očima. Největší díru pod čarou ponoru do ní verval sebestředný megaloman Miloš Zeman. Zoufalí námořníci si postavili do čela patnáctiletého kapitána jménem Stanislav Gross. Jenže ani ten Dick Sand z románu Julese Verna nebyl ideální lodivod, vždyť zavedl koráb místo k břehům americkým do Afriky, do rukou obchodníků s otroky!
Takže v současné době sociálně demokratická loď se řítí ke skaliskům zkázy. Neosobnost Stanislav Gross by mohl udělat pro záchranu, nebo pro zmírnění katastrofy jediné - měl by rezignovat. Je to kupodivu, že to neudělá. Dříve či později stejně padne a čím později to nastane, bude to horší pro něho i pro jeho stranu. Lubomír Zaorálek, jeden z těch, kteří znamenají pozitivní proud v sociální demokracii, v neděli připustil možnost předčasných voleb. Apeloval na klid k práci... Chce snad mít klid pod vedením lháře?
O předčasných volbách mluví lidovci, kteří nadále trvají na Grossově odchodu. Po sobotním jednání už lidovci sotva mohou změnit svůj koncept. Ona je ta situace zase jiná, než před čtrnácti dny. Tehdy snad mohli mít pochybnosti o správnosti svého počínání a mohli se obávat, zda je nebude veřejnost pokládat za kazisvěty, když z Grossovy vlády odejdou. Za pár dní je bude veřejnost pokládat za padouchy, pokud z Grossovy vlády neodejdou.
A to všechno pro to, že jeden nezralý chlápek ztratil soudnost a neuvědomil si, jak strašně výjimečné a zároveň zavazující je stát v čele výkonné moci státu.
Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku