Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 22.3.2005
Svátek má Leona
  Výběr z vydání
 >ROK 2005: Čerstvé nahlédnutí na dvě místa v Asii - 6
 >ŠKOLSTVÍ: Spiknutí líných a neschopných
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Moje společenská smlouva se sociálními demokraty
 >Z MÉHO PODKROVÍ: Vyženeme Satana - za peníze z vašich daní
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Kde jsou ty kosti?
 >SVĚT: Kuba 20. května 2005
 >SPOLEČNOST: Spí Gott v hrobě?
 >ARCHITEKTURA: Pražské mosty přes Vltavu II
 >PSÍ PŘÍHODY: Irisčino epochální vítězství
 >SVĚT: Medaile Marie Dickinové
 >SPOLEČNOST: Naší úžasní policisté
 >JEDNOHUBKY: V zajetí Viagry
 >ZÁBAVA: Nedbalost ouřadů v EU
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Veselé Velikonoce v botanické zahradě
 >PENÍZE.CZ: Spoření na důchod: dobrovolně nebo povinně?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
22.3. JEDNOHUBKY: V zajetí Viagry
Vít Olmer

Můj internista přišel s návrhem, že mi předepíše něco na povzbuzení, v našem věku to prý rozhodně nemůže uškodit, zamrkal na mě tento statný šedesátník, otec několika malých dětí.

Zhruba čtvrtinu důchodu jsem tedy zaplatil za krabičku modrých tabletek, ze zvědavosti, ostatně, člověk má zkusit všechno. S Viagrou jsem se odebral do hospůdky na sraz s kamarády. Stal jsem se terčem posměchu těchto, ale jak víno odplavovalo zábrany, jeden z nich, unavený reklamní kreativec, mě překvapivě požádal, jestli bych mu neprodal jednu tabletku. Vzápětí se přidal druhý, strhaný vedoucí odboru ministerstva financí a majitel náročné mladičké manželky, a nakonec, k všeobecnému překvapení, i nejzachovalejší z nás, nazývaný „železný muž“.

Rozprodal jsem přátelům tabletky po 428 Kč 75 hal., jak jsem to z celkové ceny vypočítal na kalkulačce. Jednu modrou jsem si ponechal.

Večer jsem se rozhodl ji premiérově vyzkoušet. Než však došlo k praktické exploataci, byla žena náhle odvolána do divadla za účelem zaskočit za onemocnělou kolegyni. V návodu k přípravku se praví, že tento působí až čtyři hodiny, ovšem pokud by ani potom nepřestal působit, pozor, je třeba vyhledat lékaře. Snažil jsem se čekání na ženu rozptýlit četbou, ale nemohl jsem se soustředit. Do toho volal přítel, že si mi okamžitě potřebuje vylít srdce, protože ho vyhodili z práce. Sešli jsme se v nedalekém baru, oblékl jsem si volný plášť, který jsem tam nesvlékl. Vyslechl jsem přítelovy stesky, nenápadně sleduje hodinky. Tableta stále ještě působila, aniž by ji oslabily intriky a ohavnosti, o nichž jsem se dozvídal. Uklidniv přítele, odebral jsem se spěšně domů, přičemž jsem měl trochu technické problémy v těsných otáčivých dveřích pohostinství.

Žena volala, že se bohužel trochu zdrží, jelikož v divadle natáčí televize. Leže na zádech, zapnul jsem tuto – vysílali nějaký sestřih z politických událostí, a to bylo tak odpudivé, že i mocná Viagra rázem přestala působit. S českou politickou scénou totiž výrobci nepočítali.

Když se žena konečně vrátila, utěšovala mě, že příště se na nějakou chemii vykašleme. A dodala, že za ty peníze si mohla radši koupit něco na sebe...


Další články tohoto autora:
Vít Olmer

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku