Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 24.3.2005
Svátek má Gabriel
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Sjezd politických autistů
 >ROK 2005: Čerstvé nahlédnutí na dvě místa v Asii - 7
 >POLITIKA: Stanislav I. Virtuální
 >SPOLEČNOST: Svoboda je, nebo není?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Setkání s mistrem
 >GLOBÁLNÍ OTEPLOVÁNÍ: Mýtus vědeckého konsenzu
 >Z MÉHO PODKROVÍ: Tři oslnivě logické úvahy
 >PRÁVO: Případ „Vondráčková“ je obrazem našeho soudnictví
 >PSÍ PŘÍHODY: Nemístné zdržován
 >SVĚT: Vzpomínka na jeden letní den v Massachusetts
 >VĚDA: Jak je krásné být bachařem
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Slepá cesta červích děr
 >CHTIP: Už vás nebaví platit pokuty za rychlost?
 >PENÍZE.CZ: Ze staré penze do nové: dobrovolně, nebo povinně?
 >EKONOMIKA: FED zvýšil sazby

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
24.3. POLITIKA: Stanislav I. Virtuální
Zdeněk Holásek

Nekonečný příběh brouzdání premiéra Grosse v tom, co pod sebe stačil nadělat během posledních 2 měsíců, má pokračování a konce nevidět. Nadcházející tzv. Velikonoční sjezd ČSSD ani náhodou nebude mít vliv na jeho skončení, a to jediného prostého důvodu: socialisté, i když mnozí z nich jsou si plně vědomi v jak zoufalé situaci se tento spolek obecně a S. Gross zvláště nacházejí, prostě nemají žádnou osobnost, která by stála za víc než zlámanou grešli a která by dokázala získat podporu pro jasné řešení: skončit s Grossem a etapou jeho šéfování této straně, podstoupit katarzi předčasných voleb a v opozici budovat novou stranu očištěnou od kariéristů všeho druhu. Skupina hrobařů, která řídí ČSSD je odhodlána jen k jedinému: tupě a po ovčím způsobu (hřbet na hřbet) stát při svém chaboučkém šéfovi stůj co stůj a nepovolit, nepustit balónek a držet se u moci stůj co stůj. Každý den a každá hodina se počítá. Možná ho účelově obětují jako předsedu, ale jako premiéra ani náhodou. Stručně řečeno, horší už to u socialistů být nemůže a skupina likvidátorů sociální demokracie s tahouny typu Kraus, Gross, Dolejš & spol. své dílo zkázy nepochybně dokoná. Možná ale, že bude veselo, až Kalousek vystoupí j.h. na sjezdu ČSSD a dostane tou lahví fernetu do hlavy, jak slibuje nejmenovaný socialista; delegáti s nosy červenými od fernetu budou konečně mít nějaké povyražení v tom slzavém údolí.

Ale je tu jedna roztomilost: Gross osobně zahájil spolupráci s agenturou Euro RSCG na nové politické kampani. Tato proslulá agentura v jejímž čele stojí Jacques Séguéla, se mimo jiné specializuje na vylepšování image politiků. Séguéla se podílel podle tisku na celkem 16 presidentských kampaní a 15 z nich dovedl k vítěznému konci. Tady bude mít ale čaroděj Séguéla opravdu těžkou práci, avšak vezmeme-li v potaz, že si někde musí nabít hubu, tak proč ne zrovna v ČR v kampani Stanislava Grosse? Tento „levičák“, který dělá tyto kampaně údajně gratis, protože jej živí jiné komerční kampaně (Citroen nebo Danone) už dělal kampaň Mitterandovi, Vranitzkému, Drnovšekovi, Želevovi, caru Simonovi a Kwasniewskému (mezi jinými), ale obávám se, že ještě správně nevyhodnotil tíhu úkolu, který si předsevzal. Usuzuji, že ještě osobně nemluvil s brilantním myšlenkovým stratégem, jakým náš premiér je. Třeba až vyhodnotí jeho myšlenkový svět a myšlenkový aparát, kterým tento politik disponuje, možná změní svůj postoj a přec jen si o nějakou odměnu řekne. Mohlo by se mu stát, že si Danone spočítá, že když může vyhazovat čas svůj a svých kreativců na tak beznadějná dobrodružství, jako vítězství Grosse a jeho socialistického spolku, pak by měl snížit ceny i pro výrobce dobrot, protože má už asi dost. Osobně se přiznávám, že nemám rád žádné reklamní agentury a jejich kreativce a tak nejsem úplně objektivní, ale kdybych měl jako podnikatel nabídku od „levičáka“ Séguéla a věděl jsem, že dělal kampaň Grossovi, hodil bych jeho nabídku do koše, jestli bych s ní neudělal ještě něco zajímavějšího.

A tak zaujatě přemýšlím, co úžasného Séguéla, milující levičáky všeho druhu, vymyslí u našeho premiéra: soudím, že mu doporučí, aby buď nosil jen šle anebo jen opasek a ne oboje, doporučí mu určitě, že když zívá, tak si má zakrývat papulu (i když to je jen v Poslanecké sněmovně), doporučí mu zkrátit rukávy košilí a drahých sak, naučí ho chodit, stát chvíli v klidu, když zrovna mluví někdo jiný, neuhýbat očima, lépe říkat fráze a vůbec, chovat se jako dobře vychovaný cvičený medvěd. Bude to virtuální Stanislav Gross bez čupřiny, útočící na city matek hospodyň, které mají rády hodné kluky a promíjí jim v opičí lásce nějaké ty lži, jak už to kluci dělají. Co mu ale takový kreativec může nacpat do hlavičky hlávky? Může mu tam zasunout nějaký nadupaný CD ROM nebo Storage pen drive? To ani náhodou a tak dál budeme slýchat nejapná souvětí, či spíše spojení holých vět se slovy nakladenými bez ladu a skladu, budeme slýchat bezobsažné tirády bla bla bla a bude nám to tahat uši, jak nedávno uvedla Petruška Šustrová. Kreativec nepomůže ani náhodou a Stanislav I. Virtuální bude pro smích dál, tak jak už je dnes. Bude dál přesným odrazem bídy své partaje, která neumí vyplodit jiné lídry, než utilitaristické a oportunní hulváty, nekomunikativní autisty, třebas sluňáky, suchary a nosiče aktovek bez nápadu a hany anebo povrchní manipulátory veřejným míněním s nejasným finančním zázemím, kteří jsou jen pro ostudu.


Další články tohoto autora:
Zdeněk Holásek

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku