Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 31.3.2005
Svátek má Kvido
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Dodělávající kobyla nejvíc kope…
 >SVĚT: Za užitečnou informaci plno peněz
 >EKOLOGIE: Špinavé tajemství čisté energie
 >INTERNET: ČSSD na cestě do minulosti
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Výstup na Sagradu
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Ukončete diskriminaci ženských příjmení!
 >POLITIKA: Dilema ČSSD - s Grossem, nebo zpátky
 >GLOSA: Jak Standa Gross vytřel zrak všem korupčníkům
 >PSÍ PŘÍHODY: Psí charakter taky charakter
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Prodloužená motýlů až do 17. dubna!
 >KNIHY: O nevěře a Průjezd
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: České hlavy v České televizi
 >EKONOMIKA: Razantní korekce na akciových trzích
 >PENÍZE.CZ: Jak rozmrazit regulované nájmy
 >EVROPA: Nechápete , pane poslanče, nechápete

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
31.3. Komunisté, vpřed!
(eff)

"Osud vlády tím dáváme do rukou komunistů," komentoval ministr zahraničí Cyril Svoboda rozhodnutí celostátní konference lidovců opustit vádu Stanislava Grosse, muže, který je podle Kalouska příliš blízko "penězům z bordelů". Jako hyena se přiblížil k dokonávající koalici předseda komunistů Grebeníček v předtuše své šance. Zachoval se zbrkle, když už dopředu vyžvanil, jaké osvědčené soudruhy by rád viděl v křeslech opuštěných lidovci. Samozřejmě, jak jinak, do křesla ministra zahraničí by rád posadil Jana Kato Kavana. Vzbudilo to podiv. Zařadil proto hned zpátečku a prohlásil, že je jenom "zvědav", kdo se do křesel posadí. Ovšem když jednal odpoledne s Grossem, Kavan už šmejdil kolem.
Gross se sice prsí, že s komunisty o personálních otázkách vyjednávat nebude, ale logika událostí je neúprosná. Stačí, aby dal Grebeníček palec dolů a Gross se může pakovat s celou vládou. Přivedl svoji stranu do komunistického chomoutu. Nebo ji tam dotlačil Kalousek?
Tahle otázka se teď bude propírat a přepírat shora dolů, zpředu dozadu a naopak. Je mimo jakoukoli pochybnost, že toto je druhá koaliční vláda, kterou lidovci potopili. Právem nebo neprávem - i v roce 1997 měli pravdu, když se jim nelíbily machinace kolem sponsorských darů (třebaže ani oni nebyli bez kostky másla na hlavě). Byla z toho opoziční smlouva, tato politická velenemravnost. Ovšem velenemravnost měla paradoxně i očistný efekt. V tom, že se už nikdo nikdy neodváží udělat něco tak podlého. Jak se bude odvíjet česká politika v nejbližší době? Poznáme to podle toho, koho Gross posadí na Svobodovo místo. Jestli to bude Kavan nebo Laštůvka, je to jasné. Jestli nechá Palase v ministerském křesle, je to taky jasné. Už brzy budeme vědět, na čem jsme.

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku