Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 2.4.2005
Svátek má Erika
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Grebeníčkův špinavý pudlík
 >POLITIKA: Aprílový dárek komunistům
 >MÉDIA: Sobotkovo putování od demagogie k realitě
 >MOBY DICK: Sranda premiér
 >POLITIKA: Občané, neuklízejte psí hovínka!
 >CHTIP: I takto se to může vyvíjet...
 >BODYPAINTING: Zvěrokruh
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Prohlášení představitelů petice "Zrušme komunisty"
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Večerníček slaví 40 na webu ČT
 >POLITIKA: Koho podporují komunisté je sám komunista!
 >DOKUMENT: Otevřený dopis pražskému primátoru Bémovi
 >SPOLEČNOST: Odpověď Xaverovi a jiným čtenářům
 >EVROPA: Prosperita obětovaná ústavě?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Dlažba a dlaždiči
 >GLOSA: Wie du mir

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
2.4. Rudá oposmlouva
(eff)

Velké rozčilení nastalo v české louži nad tím, jak ten Gross připostrčil komunisty zase o kousek blíže k moci. Jenže ono je to trochu jinak. Komunisté mají 41 poslanců v dolní sněmovně. Jakmile se lidovci rozhodli odejít, každé hlasování vyžadující nadpoloviční většinu všech poslanců nutně vtahuje komunisty do rozhodovací pozice, ať si to hlasování vymyslí Petr nebo Pavel.
Komunista Pavel Kováčik poděkoval Miroslavovi Kalouskovi, jak to pěkně všechno zařídil a jak jim, komunistům, pomohl. Kalousek se při těch slovech chytal za hlavu, jenže, bohužel, byla to pravda.
Až vychladnou hlavy a budou se zkoumat fakta, možná se ukáže, jak naivně skočil Kalousek komunistům na špek. V úterý Grebeníček oznámil, že komunisté budou hlasovat proti vládě. Teprve poté se lidovci definitivně rozhodli z vlády vystoupit a naskákat do vagónu s muzikou. No a jakmile se to stalo, komunisté chytrácky zařadili zpátečku a místo potopeného Titaniku tu najednou byl šinágl s Grossem u vesla, na špagátě s druhým koncem v Grebeníčkově ruce.
Toto ale měli pánové z ODS vzít včas v úvahu, taktéž pánové z lidové strany. Gross z toho vytěžil, ovšem iniciativa nevzešla od něho, ta vzešla od lidovců (abdikace) a od ODS (nedůvěra vládě). Pro ODS nevyšlo hlasování o nedůvěře už počtvrté. Možná že oni sami v tom vidí nějakou výhodu, mně uniká, v čem by mohla být.

Sami komunisté se ocitli v legrační pozici, totiž de facto uzavřeli cosi jako opoziční smlouvu (samozřejmě s tou výhradou, že neslíbili Grossovi požehnání na cokoli učiní, jako to udělal svého času Klaus v čele ODS, proto byla opoziční smlouva taková podlost a takové přizdisráčství, jak jsem o tom psal včera). Je to legrační, neboť se zařadili mezi přizdisráče ochotné uzavřít handl s kýmkoli za kousek usmolené výhody. Jsou opoziční strana. Čestná opoziční strana se má snažit povalit vládní stranu a zaujmout její místo. Pokud by komunistická strana byla čestná opoziční strana, hlasovala by proti vládě. Místo toho se chopila v Čechách oblíbené výmluvy na odpovědnost. Všechny Mnichovy, Moskevské protokoly a podobné nechutnosti byly podepsány v duchu odpovědnosti. Byl to tklivý pohled na bolševika, který se dojímal nad osudem ministerstev, jež by nepracovala, kdyby došlo k ústavní nouzi! Tento bolševik, kdyby nastala ta pro něho správná historická situace, by nechal všechny ouřady z oněch ministerstev odvézt rovnou do Gulagu a nastrkal by místo nich pravověrné soudruhy, jak se to stalo po roce 1948. Komunista s mozkem v hlavě a ctí v těle by mu měl hodit rudou legitimaci pod nohy. Jenže to jsou vlastnosti u komunistů ne často vídané.

Klaus opět boduje, když žádá po Grossovi slib, že se nechá ještě jednou proprat ve sněmovně. Pokud to neslíbí, Klaus může dumat nad přijetím či nepřijetím abdikace lidovců libovolně dlouho. Takže 1. dubnem komedie neskončila. Václav Klaus slíbil další pokračování.
Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku