Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 12.4.2005
Svátek má Julius
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Stanovisko k současné politické situaci
 >USA: Potíže americké branné moci s rovnoprávností
 >POLITIKA: Michal Kraus jako zaříkávač mrtvých koz
 >GLOSA: Vykladači statistik se mýlí - za vše může sex!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jak jsem byl přesný jako švýcarský chronometr
 >Z MÉHO PODKROVÍ: Umírání jako vrcholná mediální senzace
 >POLITIKA: Čeští premiéři po roce 1989 - tolik exkomunistů!
 >EVROPA: Rappel
 >PSÍ PŘÍHODY: Orel i mouchy lapá
 >ARCHITEKTURA: Andělova Nová vize
 >NÁZOR: Levicovost není houska na krámě
 >VĚDA: O modrém humrovi
 >DETEKTIVKA: Strašidlo vydírání
 >DOPRAVA: Bludná cesta ČD
 >PENÍZE.CZ: Reálné reality jsou rizikové

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
12.4. GLOSA: Vykladači statistik se mýlí - za vše může sex!
Jiří Wagner

Graf sňatečnosti

Pan Hule včera uveřejnil velice zajímavý výklad (údajných) příčin květnového poklesu počtu sňatků v českých zemích. Markantní snížení tzv. sňatečnosti v květnu se snaží zdůvodnit pověrou "na svatbu v máji, do roka máry" a jím uvedené grafy tomu, zdá se, odpovídají.

Přestože jsou v prezentovaných grafech zobrazeny i průměrné teploty v jednotlivých měsících, bere tyto hodnoty jen jako doklad jiných, vedlejších vlivů na vzestup a pokles sňatečnosti, zatímco tyto by měly být naopak primárními. Kdo se na graf podívá, jistě vidí, že v našich zemích je markantní vzestup teplot právě v pátém měsíci roku, tedy v čase lásky, máji. Nikoliv tedy s nějakou stupidní pověrou - právě s počasím souvisí pokles sňatečnosti u nás!

Mladí lidé, po dlouhé a nepříjemné zimě nemají přece důvod kazit si první krásné dny nějakými administrativními úkony, oficiózními obřady, povinnými hostinami za přítomnosti rodičů a mnohého dalšího příbuzenstva a nudnými povinnostmi z toho vyplývajícími. Mladíci a jejich vrstevnice naopak teprve nyní mají první možnost věnovat se činnosti tolik oblíbené námi všemi, ale, přiznejme, mladými ze všech nejvíce - provozování sexu. Proč se asi v první májový den scházejí mladé páry na Petříně u sochy Karla Hynka Máchy, proč se líbají u autora Máje nebo pod rozkvetlými višněmi? Oni vychutnávají první dotyky těl, jež nejsou obalena tlustými svetry a izolována od okolí prošívanými bundami či zimníky, aby z toho následně vyplynula i touha po dotyku mnohem těsnějším, intimnějším, kterou pak naplňují na místech, jež nejsou lidem tolik přístupná a kde se mohou oddávat mnohem vášnivějším milostným hrám než jenom nějakému líbání, hlazení a laskání. Chtějí jednoduše dovést své probuzené erotické touhy až do konce!

V tom období tedy dochází k namnoze prvnímu ochutnání onoho sladkého požitku ze styku nejintimnějšího, z dokonalého splynutí dvou těl. Bohužel nebo spíš - při pohledu na naši snižující se porodnost - bohudík, přestávají tito mladí lidé tolik dbát na rozum a opatrnost a tak pochopitelně mnohdy dochází k početí dítěte, ať už chtěného nebo nechtěného. Májové projevy lásky pak zanedlouho přinášejí plody, o čemž se tito mladí milenci zanedlouho přesvědčí v podobě pozitivních těhotenských testů.

Kdo se tedy pozorněji podívá na grafy uváděné v článku pana Hule, jasně vidí májový pokles počtu svateb a jejich rapidní nárust v následujícím měsíci, kdy jsou milenci pohnáni okolnostmi (a svými rodiči) na radnice, aby svůj květnový svazek zpečetili před okem úředníka oficielním aktem ještě v době, kdy pravá příčina jejich sňatku není na nevěstě okem patrná.

Jak vidno, autor článku Pověra v srdci globálního ateismu se mýlí, neboť vychází z nesprávné premisy - porodnost u nás nezávisí na pověře, ale na zcela obyčejném chování mladých párů, jež jsou krásným počasím a patrně i atavistickými pudy dohnány k plození potomstva a tím k zachování rodu.
Vem čert pověru, vždyť kdo by chodil na radnici, když venku je tak krásně a my se můžem pomilovat za každým keřem! Na následky nemyslíme, nám jde o potěšení!Další články tohoto autora:
Jiří Wagner

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku