Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 14.4.2005
Svátek má Vincenc
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Sázka na populismus
 >USA: Jak jsme všechno vždycky zavinili
 >MÉDIA: Pavel Dostál - ministr, nebo lobista?
 >EVROPA: Paralely Evropské unie se Sovětským svazem
 >RODINA A PŘÁTELÉ: První jarní den
 >GLOSA: Návyk pod kontrolou?
 >SVĚT: McKinsey Award v 95 letech
 >PSÍ PŘÍHODY: Vyhýbací maléry
 >SPOLEČNOST: Modrá šance pro Brno - vlaky, auta a lodě
 >HUMOR: Hulení, kokain a kasino
 >SPOLEČNOST: Nespěchejme se svatořečením
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Modřanští chtějí nový most
 >EKONOMIKA: Americká výsledková sezóna začíná
 >PENÍZE.CZ: Nové trendy v kolektivním investování
 >POLITIKA: Kohout není Špidla

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
14.4. Hasne svit meče
eff

Richard Háva, to je jméno, které vyvolává ostražitost. Není k tomu žádný důvod, podložený konkrétními a nevyvratitelnými fakty. Kdyby zde nějaká konkrétní a nevyvratitelná fakta byla, Háva by seděl jinde, než sedí teď. Přesto ta zpráva, že ze všech obyvatel této země to byl zrovna Richard Háva, který se zapletl do bytových záležitostí Miroslava Kalouska, vpadla do obchodu s porcelánem naší politiky jako další kus do stáda slonů, kteří tam řádí. Kalouskovo působení v roli pána nad hospodařením armády mu už v minulosti vyneslo četné mrzutosti. Teď mu zkomplikuje život při jednáních, ve kterých vystupuje jako archanděl Michael s plamenným mečem očisty v ruce. Třeba opravdu nemá co vysvětlovat. Třeba není co vysvětlovat. Ale je nesmírně trapné, že informaci o Hávově angažmá přinesli zase novináři a on o tom mlčel. Kalousek se mohl poučit z Grossových zkušeností. Zametání pod rohožku je metoda, která se výrazně neosvědčila. Důsledky si teď ponese Kalousek sám.

A ještě je zajímavé - výsledky výzkumu veřejného mínění. V nich vede v popularitě Sobotka, který se do žádných svinstev nezapletl a Kalousek, tento horlivý hajitel dobrých mravů, je na tom stejně jako Gross. A to byl ten výzkum proveden před tím, než se ukázalo, že do příběhu jeho bytu je zapleten pan Háva, který vydělával hodně velké peníze v době, kdy sloužil Kalousek na ministerstvu obrany (ani jednomu, ani druhému nebylo nikdy nic dokázáno a tudíž je musíme pokládat za andělsky čisté bytosti).


V noci na čtvrtek se starokoalice dohodla na staré nové vládě v poměru jedenáct plus tři plus tři. Takže to dopadlo tak, jak to mohlo dopadnout už skoro před čtvrt rokem. Premiér zapletený do skandálu odešel a vláda zůstala. Proč ty tanečky, proč to kroucení, proč ty průtahy a dlouhá jednání?
Odpověď je prostá:
Aby to tak nevypadalo.
Teď bude zajímavé pozorovat Kalouska, jak se bude kroutit. Podle toho, co píší dnešní noviny, to vypadá, že ho novinám nabonzovala policie, když dostala do rukou papíry o původu bytu. I to je zajímavé, i to svědčí o poměrech ve státě Stanislava Grosse.

Aston


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku