Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 21.4.2005
Svátek má Alexandra
  Výběr z vydání
 >ÚSTAVA: O pravomocích prezidenta republiky
 >USA: Budování státu po texasku
 >EVROPA: Evropská ústava a mezinárodní sport
 >POLITIKA: Zieleniecovo eSeNKáčko podnikne skok smrti
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Dnes se jede Prahou na kole
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Policejní past na trouby
 >PRÁVO: Co Čech, to - už ne muzikant, ale kriminálník
 >ŠKOLSTVÍ: Na státní maturity se vyplýtvalo přes 100 milionů korun!
 >PSÍ PŘÍHODY: Zase mi sklaplo
 >ZVĚROKRUH: Býk
 >HISTORIE: Němá barikáda
 >POČÍTAČE: 3D anatomie létajících strojů na vašem monitoru
 >MEJLEM: Reforma voleb a referend
 >EKONOMIKA: Trhy se vzpamatovávají z propadu
 >PENÍZE.CZ: Bankovní účty pro svobodná povolání: prestiž a účel

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
21.4. RODINA A PŘÁTELÉ: Dnes se jede Prahou na kole
Ondřej

Je to už bvůhvíkolikáte opakování té akce: kolistická jízda Prahou. Začíná se v šest večer na Jiřího náměstí v Praze na Vinohradech a předpokládám, že někdo asi bude vědět, kam se jede. Zatím se nám s Ljubou ještě nepodařilo se zúčastnit, doufám, že tentokrát to vyjde.
Oba se na to těšíme. Říkal jsme jí, že by nás kolisti sežrali, kdybychom tam přijeli autem a na něm měli kola naložená a pak si to sypali z kopečka dolů na Václavák (nebo kam se pojede, jenže v Praze pořád ještě tíhneme k tomu Václaváku, třebaže k tomu není žádný rozumný důvod: pro mě například je dneska centrum města Anděl a Václavák je díra rezervovaná pro turisty, štětky a kapsáře a monitorující policii).
Jsem na to zvědavý. Loni jsme v Paříži viděli podobnou akci, jenže Pařížané nejeli na kolech, ale na kolečkových bruslích, bylo jich snad dvacet tisíc, projížděli rue Rivoli kolem nás snad půl hodiny! Jsem zvědav, zdali se ve mě probudí onen slastný pocit, že jsem součástí stáda. Zažil jsme ho několikrát s motorkáři, když se jelo v koloně. To ztratíte individualitu a patříte k něčemu velkému, silnému, patříte k tomu a čerpáte z toho sílu. Bude to večer taky tak? On je to pocit, jak řečeno, slastný ale taky znepokojivý. Právě na bázi této slasti se staví všechny ty ismy, ty komunismy, fašismy, ekologismy, ta posedlost ideou, která je nutně správná, protože je nás hodně a vykračujeme stejnou nohou, levou, pravou nebo zelenou.
No, my aspoň budem šlapat šlapky, nebudem vykračovat. Každopádně podám zprávu, v pondělí, protože zítra budou Zlatá padesátá, jež jsem minulý týden zanedbal.


Další články tohoto autora:
Ondřej

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku