Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 30.4.2005
Svátek má Blahoslav
  Výběr z vydání
 >EVROPA: Co si dovoluje president
 >JAPONSKO: Osudná zatáčka ve městě Amagasaki
 >EVROPA: Deset důvodů pana prezidenta pro přijetí euroústavy
 >MOBY DICK: České Textárny zlevňují své služby
 >ZÁBAVA: Menu dobré TV nálady...
 >BODYPAINTING: Ňadra opět jinak
 >RECESE: Nová soutěž „Průšvihář roku“
 >ZÁBAVA: Rady a pokyny pro mladou nevěstu
 >SPORT: Mistr hokejové ligy šampiónem jen na ledě
 >CHTIP: Jedině tak...
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: 100 Největších Čechů 5. května na ČT1
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: 10 eko-omylů prezidenta Klause
 >EKONOMIKA: USA i Evropa bez inflačních tlaků
 >EVROPA: Tvrdé NE nebo měkké ANO?
 >POLITIKA: Paní Večerková ministryní vnitra?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
30.4. Z bláta do louže
(eff)

Poslanci nezvolili Miloše Zemana v obavě, že bychom měli za prezidenta hulváta. Takže zvolili Václava Klause. Ten se nyní snaží je přesvědčit, že postavili republiku z bláta do louže. Klaus poslal z pozice uražené prezidentské velebnosti dopis předsedovi Evropského parlamentu Josepovi Borrellovi. Předseda mu odpověděl, že Klaus se účastní politické debaty jako politik a občan a že debata nemá s majestátem prezidentského úřadu nic společného. Klaus odpověděl, že Borrell nejspíš nevěděl, co podepisuje. Tehdejší předseda vlády Zeman taky svého času pozurážel kde koho. Klaus proti sobě navztekal Ameriku, teď Evropu. Ještě že mu zbyl ten přátelsky nakloněný Kazachstán!

Český velvyslanec při Evropské unii a málempremiér Jan Kohout má i nemá pravdu, když doporučuje omezit českou debatu o euroústavě na české území. Kritizující výroky poslanců Jo Leinena a Roca Vidal-Quadrase na Klausovu adresu samozřejmě posílily pozici našeho praporečníka euroskepticismu.
Jenže, jak chce Jan Kohout způsobit, aby od této chvíle Evropská unie chodila kolem české kotliny po špičkách, aby nevydráždila eurožroutského King Konga sídlícího na hradě českých králů? Takové chování by odporovalo normám civilizovaného světa. V něm lidé hovoří, vyjadřují své názory, přou se, nesouhlasí spolu, mnohdy se i hádají, ovšem to vše na bázi úcty k názoru druhého. Klausova reakce pochází z jiného světa. Má ovšem jiný účel, než přispět k diskusi: jde o to vyvolat co nejvíce prudkých vášní. Což se Klausovi dobře daří.
Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku