Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 6.5.2005
Svátek má Radoslav
  Výběr z vydání
 >VÍKENDOVINY: Ať žije TV a pracující inteligence!
 >SPOLEČNOST: Vepřín, koncentráky a falešná morálka
 >MÉDIA: Tomáš Feřtek – novinář, nebo aktivista?
 >POLEMIKA: Proč Jahn?
 >PENÍZE: Rovná daň je výhodná pro důchodce
 >SPOLEČNOST: Otevřený dopis ministru obrany ČR, vládě ČR a Parlamentu ČR
 >POLITIKA: Bláznivá hra na moc
 >SPOLEČNOST: Čeští zelení a marihuana
 >INTERNET: Elektronický podpis nalomen kolizí haše
 >POVÍDKA: Pálení čarodějnic
 >POEZIE: Nikoho nezabije!
 >AUTOMOBILY: Pozvánka do Roztok
 >PENÍZE.CZ: Dobrý obchodník musí umět ovládat své ztráty
 >EVROPA: Pájejte bez olova!
 >TEROR: Knižní trh v nových podmínkách

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
6.5. Největší Češi
(eff)

Česká televize zveřejnila seznam "největších Čechů", jak se umístili v celonárodní anketě. Jistě bude na toto téma mnoho šprýmů, tak mi dovolte začít. Je velmi pikantní, že nejmenším z největších Čechů je Miloš Zeman, který se umístil hned za nikdy neexistujícím, nebo přinejmenším historicky nedoložitelným knížetem Sámem, a též za Sigmundem Freudem, který se sice narodil na území našeho státu (kterýpak z Čechů a Moravanů ví, kde?), avšak je asi takovým Čechem, jako já čínským kloboučníkem. To, že Česká televize připustila knížete Sáma do ankety, ji diskvalifikuje, a je třeba ji žalovat u mezinárodního soudu ve Štrasburku za to, že se dopustila rasové, náboženské, kulturní a hypochondrické (kterýpak z Čechů ví, která to je?) diskriminace za to, že vyloučila z ankety vůbec největšího Čecha všech dob, Otce národa a Zřítelnici našich očí, totiž Járu da Cimrmana.
Dále budiž konstatováno, že Boleslav I. se umístil na 87. místě. Což je známka toho, že 13 Čechů ze sta jsou inteligenti a ostatní volové. Jinak: Boleslav I. byl vůbec největší ze všech Čechů, což si myslím já a ti, kdo mu dali hlasy. Poměr 13:100 je čistě hausnumerický, čímž se hrdě řadí ke všem ostatním výzkumům a přehledům. Pro potřeby vědy a statistiky dodávám, že zde aspoň zfalšuji data poskytnutá panem Kraflem, mluvčím televize.
No a konečně uveďme to nejvíce pikantní. Do desítky největších Čechů se dostal Václav Havel coby politická fosílie, kdežto Václav Klaus, takto zachránce národa, dědic Žižkův, obránce před křižáky z hnusného Bruselu, kteříž hrozí rozpustiti český národ jako kostku cukru v louži franko - německé nikým nevolené byrokracie, ten zůstal na místě osmnácté poté, co ho předběhl i Emil Zátopek a přeječel Karel Gott. Budiž Klausovi útěchou, že se před ním umístili Jiří z Poděbrad, František Palacký, Přemysl Otakar II. a svatý Václav. ¨A za ním je i svatá Anežka a druhý (po Cimrmanovi) největší Čech, totiž Zdeněk Svěrák, Cimrmanův otec.
Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku