Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 10.5.2005
Svátek má Blažena
  Výběr z vydání
 >SVĚT: Pár poznámek o terorismu
 >EVROPA: Klaus debatovat nechce
 >DROGY: Mýty o legalizaci drog
 >MÉDIA: Česká televize vyráží do útoku
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak to dopadlo s míčkem
 >EVROPA: Hybášková jako Emanuel Moravec
 >Z MÉHO PODKROVÍ: Návod k použití rozvedeného muže III.
 >POLEMIKA: Hraje Radiožurnál dobrou hudbu?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Chcete vyhodit peníze?
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Tragické omyly Jany Hybáškové
 >ARCHITEKTURA: Technická památka - Šachta Michal
 >EVROPA: Euroústava aneb Z národů ač jsme různých...
 >ŠKOLSTVÍ: Nebožky "vošky" I
 >EKONOMIKA: Česká koruna opět pod hranicí 30 Kč za euro
 >PENÍZE.CZ: Nemravný ČEZ aneb Hrozí nám nákaza enronitidou?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
10.5. RODINA A PŘÁTELÉ: Chcete vyhodit peníze?
Ondřej Neff

Pokud chcete vyhodit dva tisíce, které vás pálí v kapse, můžete je hodit do kanálu a je to. Pokud se ale u toho vyhazování chcete pořádně vztekat, mám radu: kupte si Norton Antivirus. A už se těším, jak se budu supervztekat, až mi mudrcové budou v komentářích psát, že jsem blbec a že si za to můžu sám.
Takže popořadě. Norton Antivirus jsem si koupil před rokem, nainstaloval a byl spokojený. Antiviroval a hlavně - antispamoval. Pak mi začal vyhrožovat, že mi záhy vyprší licence. Ono totiž je to jen na rok a po roce si ho musíte koupit znovu.
Což jsem učinil a postupoval podle instrukcí prodavače: odinstalovat starou vyprchanou verzi a nainstalovat novou. Učiněno. Už při instalaci pár škobrtnutí, které naznačily, že odinstalace neproběhla hladce. Nainstalováno, zase pár škobrtnutí, nicméně jsem se dostal až k registraci a na stahování aktualizací. Pád systému (mám Win XP). Restart. A pak stačí připojit se k internetu a přijde Modrá Smrt.

Takže: system recovery, návrat k fungující verzi, tam havárie internetového spojení, další odinstalace, následná instalace, zkrátka - jsem ve stavu trvalého vzteku, už jsem se dvakrát registroval, takže se to patrně už se mnou nebude vůbec bavit (prý je ta škatule na 3 registrace).

Poslání: toto je školní příklad hnusného neseriózního banditského přístupu softwarových výrobců k zákazníkům. Výrobce ničeho jiného na světě, párátky počínaje a lokomotivami konče, by si netroufl zacházet se zákazníky tak drze, jako to je běžné v softwarovém světě. Stěžovat si mohu na lampárně Hlavního nádraží, takže co mám dělat? Jen vám doporučit: hoďte ty peníze raději do kanálu, než abyste si kupovali Norton Antivirus.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku