Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 14.5.2005
Svátek má Bonifác
  Výběr z vydání
 >PRÁVO: Svatá aliance proti Pavlu Němcovi
 >MÉDIA: Česká televize přeje příjemný den
 >GLOSA: Nezajímavé téma?
 >MOBY DICK: Běsný střelec Kokot
 >POVÍDKA: Alter ego
 >DOKUMENT: Otevřený dopis místopředsedovi PSP ČR Vojtěchu Filipovi
 >BODYPAINTING: The Wall
 >MEJLEM: ČT a vybírání koncesí od neplatičů
 >BAJKA: O oslovi
 >CHTIP: Úhel pohledu
 >KNIHA: Nebojte se nepracovat
 >ZÁBAVA: Referát o rozmnožování lidí
 >EVROPA: Budoucnost Evropy 60 let od konce 2. světové války
 >ÚVAHA: Co je svoboda? Popíjaj, popíjaj, nekradni, nezbíjaj!
 >POLITIKA: Zakázat komunisty?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Mejlem  
 
14.5. MEJLEM: ČT a vybírání koncesí od neplatičů
Michal Kovář

Nemohu opomenout jednu skutečnost, která se mi osobně přihodila a kterou by vyřešil jeden příkaz k úhradě na poměrně směšnou částku. Ale udělat to nemohu, neboť jde, jak se otřepaně říká, o princip. Jsa řádným poplatníkem koncesí, velmi mě rozhořčil dopis od ČT, ve kterém mi televize sděluje, že dlužím, byť zanedbatelnou částku.

O ty peníze vůbec nejde.Samozřejmě se nikterak nezastávám neplatičů. Jde pouze o metodu, jakou ČT používá. Nestálo by za to zdokumentovat aktuální hulvátskou metodu, kterak Česká televize hodlá vybírat koncesionářské poplatky? To, že si najala externí firmu je zcela v pořádku. Co však již není v pořádku je to, že pro komunikaci s ČT resp. v této věci s BSP Lawyer Partners používá linek se zvýšeným tarifem (38 Kč/min) a vždy jsou právě operátoři zaneprázdněni (se sarkastickým úsměvem vzpomínám na reportáže v ČT, kdy byli velmi pobouřeni praktikami firem, které vkládaly do schránek dopisy o výhrách a lidé pak volali a naivně čekali, že jim někdo něco dá).

Dalším pobuřujícím faktem je to, že mi sice ČT sdělila, že dlužím, ale nedoložila to žádným důkazem, výpisem z účtu nebo alespoň minimálně datem, kdy mělo dojít k nezaplacení pohledávky. Jak se pak mám bránit a argumentovat, když ani nevím, k jakému datu mám svou banku požádat o výpis? Veškeré platby mám již léta letouci zřízeny přes SIPO, takže pravděpodobnost, že by k platbě nedošlo, je velice mizivá.

Já to samozřejmě nevylučuji a nechci se v žádném případě vyhnout zaplacení dluhu, bude-li oprávněný. Pobuřuje mě metoda, kterou se ČT ohání jako oprávněnou a odůvodněnou. A to mám ještě velkou výhodu, že bydlím v Praze a nečiní mi pražádné problémy dojet do sídla BSP Lawyer Partners a tam si to vyříkat pěkně z oči do očí. Jak bych se zachoval, kdybych bydlel někde v Opavě? Asi bych byl jen vzteky bez sebe, skřípal zuby, ale nakonec raději zaplatil, abych neměl problémy - typická vlastnost, na kterou hřeší snad všichni.

Nejlepší na tom je fakt, že ČT na svých stránkách uvádí - cituji: "Samozřejmě, že v tak obsáhlé databázi, vedené společně Českou televizí a Českou poštou, která poplatky od fyzických osob vybírá, nemůžeme vyloučit malé procento chyb. Pokud by poplatník společnosti BSP prokázal na základě příslušných dokladů, že žádný dluh vůči televizi veřejné služby nemá, pak se mu Česká televize omluví a na základě jeho žádosti mu uhradí náklady spojené s vyřizováním pohledávky na placené telefonní lince v Call centru ČT a BSP."

Hezká právní klička, že ano?


Další články tohoto autora:
Michal Kovář

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku