Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 16.5.2005
Svátek má Přemysl
  Výběr z vydání
 >EVROPA: Co v Terezíně nezaznělo
 >POLITIKA: Máme ještě platit daně tomuto státu?
 >EVROPA: Integrátoři by dali prezidentovi zapravdu
 >PRÁVO: Propagace přijetí ústavy cizího státu a možné právní implikace
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jak jsem kupoval zubní pastu
 >PRAHA: Žižkovi bude pětapadesát
 >EVROPA: Útok na Ústavu EU zleva (3.)
 >POLEMIKA: Když se ptám, spíš je mi trapně
 >PSÍ PŘÍHODY: Malé setkání bez následků
 >MIMOCHODEM: Branka do pohádky
 >DROGY: Mýty o morálce, společnosti atd.
 >CHTIP: Námět k zamyšlení
 >POVÍDKA: Jednou večer
 >PENÍZE.CZ: Neinvestujte podle zpětného zrcátka
 >PRÁVO: Svatá aliance proti Pavlu Němcovi

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
16.5. RODINA A PŘÁTELÉ: Jak jsem kupoval zubní pastu
Ondřej Neff

Není to žádná příhoda podgerovského typu, neudělal jsem skandál, nenapatlal jsem si pastu na pleš. Jenom jsem se zadumal, a na tom nic moc legračního není.
Bodejť bych se nezadumal, když jsem tu pastu kupoval v Carrefouru čili v Cafouru včera odpoledne, při velkém nákupu. Ljuba mě pověřila nákupem pasty zřejmě proto, abych se jí nepletl pod ruce při nakupování dalších položek, jako je chleba, sejra a podobně.
Chvilku mě hřála naděje,že v Cafouru pastu nemají, až jsem došel k regálu, tedy k regálové stěně, kde měli na výběr snad dvě stě past.
A zde jsem se zadumal. Stejně jako - pravděpodobně - vy, myslím si i já, že mě neovlivňuje reklama, že se rozhoduju podle vlastní vůle, že mě nikdo a nic nikam nepostrkuje a nenechávám se nikým a ničím manipulovat. Jak se teď mám rozhodnout pro volbu téhle pasty a ne její sousedky?
Nejdřív jsem se rozhodl pro značku Colgate prostě proto, že jsme ji měli až dosud doma. Problém svobody vůle tím řešen nebyl, pouze jsem ho odsunul, jelikož netuším, proč máme doma zrovna Colgate a ne třeba Signal. Ale budiž, tak tedy Colgate. Jenže jaký Colgate? Měli tam dvacet druhů past téhle značky. Napadlo mě, že bych měl volit druh v modré krabičce, protože mám rád modrou barvu. Ale to už je určitě manipulace. Měla by tam být ochutnávka, nějaké umyvadélko a tam by si lidi čistili zkusmo zuby. No to by v Cafouru zaplakali nad výdělkem! Ne, zubní pasta se racionálně koupit nedá.
Takže jsem skočil do studené vody komerce rovnýma nohama. Koupil jsem krabičku, na které bylo napsáno SUPERCENA a s jakýmsi pochmurným potěšením jsem si ověřil, že stojí stejně jako její sousedka, která nápis o superceně na sobě nemá.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku