Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 16.5.2005
Svátek má Přemysl
  Výběr z vydání
 >EVROPA: Co v Terezíně nezaznělo
 >POLITIKA: Máme ještě platit daně tomuto státu?
 >EVROPA: Integrátoři by dali prezidentovi zapravdu
 >PRÁVO: Propagace přijetí ústavy cizího státu a možné právní implikace
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jak jsem kupoval zubní pastu
 >PRAHA: Žižkovi bude pětapadesát
 >EVROPA: Útok na Ústavu EU zleva (3.)
 >POLEMIKA: Když se ptám, spíš je mi trapně
 >PSÍ PŘÍHODY: Malé setkání bez následků
 >MIMOCHODEM: Branka do pohádky
 >DROGY: Mýty o morálce, společnosti atd.
 >CHTIP: Námět k zamyšlení
 >POVÍDKA: Jednou večer
 >PENÍZE.CZ: Neinvestujte podle zpětného zrcátka
 >PRÁVO: Svatá aliance proti Pavlu Němcovi

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
16.5. POLITIKA: Máme ještě platit daně tomuto státu?
Jan Kasl

Tak máme třetí koaliční socdem vládu během dvou a půl roku! Ta Špidlova měla jisté sympatie velké části publika, protože slibovala rozbití klientelských vztahů klauzemanské oposmlouvy a snažila se o důstojný vstup ČR do EU. Svržením Špidly a nástupem „baby premiéra“, který fakticky vládnout ani neuměl, začal strmý pád sociální demokracie. Grossova neschopnost vysvětlit rodinné finance a zkrotit podnikavost své manželky vedla k několikaměsíčním zmatkům, během nichž se vláda stala „nevládou“. Neřešila naše problémy, ale svoje. Ministři za US-DEU se státotvorně, ale zuby nehty drželi svých židlí, dokud jim rezignaci nenařídilo celostátní vedení. KDU, v čele s hlavním farizejem, se zachovala jako pravá Československá strana lidová a především zahájila předvolební kampaň a namlouvání ODS. ČSSD se rozhodla ztratit poslední zbytky podpory mezi voliči. Výsledkem je Paroubkova vláda, která bude před volbami rozhazovat z našich daní a financovat politické úplatky vlastním členům.

Kardinálům ve Vatikánu trvalo jednání v konkláve jenom dva dny. Dohady o odstoupení či neodstoupení, dohodě či nedohodě, nominaci či nenominaci toho či onoho trvaly 3 měsíce sklončily v pátek 13. Lachnitovi nakonec stačila funkce poradce pro regionální rozvoj, Kavan pro tentokrát nechtěl funkci ředitele zeměkoule a zvedl pro kabinet ruku, nevíme kolik dostali další za svůj hlas...

Vláda prošla, ale přesto: není načase „vzít právo do vlastních rukou“? Poslance, kteří se nevěnují přijímání kvalitních zákonů, stejně jako ministry, kteří nevládnou, je potřeba dostat ze sněmovny a ze Strakovy akademie. Kupříkladu Praha má známou tradici defenestrací. Není čas některé tradice obnovit? Vlády vládnou z daní vybraných od nás, občanů. Není čas alespoň přestat platit za něco, co nefunguje?

Jan Kasl, předseda ED
13.5.2005
Další články tohoto autora:
Jan Kasl

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku