Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 17.5.2005
Svátek má Aneta
  Výběr z vydání
 >SVĚT: Třicáté výročí vietnamského debaklu
 >MÉDIA: TV 3 - Česká republika jako arbitrážní Klondike
 >Z MÉHO PODKROVÍ: Že by dějepis nakonec začal být zajímavý?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Můj oblíbený sport, NEKOUKÁNÍ na hokej
 >MÉDIA: TV 3 - stručná faktografie
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Otevřete oči, Pražané
 >ARCHITEKTURA: Julda Fulda aneb Pes na Výstavišti
 >ZÁBAVA: Superstar z kanálu
 >PSÍ PŘÍHODY: Bleskový start, okamžité zastavení
 >CHTIP: Pár obecně známých pravd
 >VÝSTAVA: Proč socialistický realismus "nedopadl" a Caravaggio ano
 >HUDBA: Folkové prázdniny v Náměšti slaví 20 let
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Hrozí zemětřesení ve Středomoří?
 >PENÍZE.CZ: Stárneme. Poradí si s tím zdravotnictví?
 >EVROPA: Co v Terezíně nezaznělo

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
17.5. ZÁBAVA: Superstar z kanálu
Milan Petrák

Vážená redakce,

já i celá moje rodina jsme doposud byli věrnými diváky vaší televize. Jedním z našich nejoblíbenějších pořadů se stala soutěž Česko hledá Superstar. V době, kdy soutěž probíhala, se celá naše rodina těšila už pondělka na nedělní večer a všichni jsme hojně posílali esemesky svým favoritům. Někdy jsme se v hodnocení soutěžících neshodli a víkend končil pořádnou hádkou.

Když skončily obě soutěže Superstar, sledovali jsme se zájmem i hledání Superpolitika. Všichni jsme drželi palce panu Slimáčkovi a moc nás potěšilo, že soutěž vyhrál a ještě víc, že ho pak zvolili českým prezidentem. Po dlouhé době jsme aspoň mohli být těm našim poslancům a senátorům za něco vděční.

Moc jsme se těšili i na další pořad, na to hledání nejoblíbenějšího čističe kanálů. Mysleli jsme si, že to bude švanda a že nějací dědci budou soutěžit o to, kdo z nich líp vykydá sajrajt ze žumpy a tak. Soutěž nakonec proběhla jinak a musím přiznat, že i mně byl ten vítěz, ten Standa Ryba docela sympatický. Říkal jsem si, že je to takový slušný mladík, má svou práci rád a umí o ní docela zajímavě vyprávět. Dokonce jsme ho doma dávali za příklad našemu mladšímu synovi a nabádali ho, ať si uklidí pokojík stejně hezky, jako Standa Ryba uklízí kanály. Hůř to dopadlo s naším starším. Umíte si představit, co s citlivou duší čtrnáctiletého chlapce může váš pořad udělat? Standa Ryba sugestivně líčil, jak sanuje i ta nejzanesenější potrubí těch nejpodivnějších tvarů, jak důmyslně ovládá složité frézovací roboty, jaké neuvěřitelné kousky dokáže díky řetězovým řezačům a příklepovým dlátům, jak nemilosrdně frézuje stoupačky, jak v těch nejmalebnějších částech města čistí kanalizační vpusti a jak kulovými čerpadly statečně a s nasazením vlastního zdraví odsává zatopené sklepy. Můj kluk tím byl doslova fascinován. Dokonce vstoupil do fan-klubu Standy Ryby a díky tomu se zúčastnil exkurze do pražské kanalizace a taky si mohl sám vyzkoušet, jak se používá hydrodynamický řezač kořenů a jak se zjišťuje stav kanalizace pomocí kamerového vozu. Se ženou jsme si mysleli, že je to jen synův nevinný koníček, a proto nás nemile překvapilo, když nám oznámil, že by se chtěl touto prací živit. Přitom už měl podanou přihlášku na gymnázium a na stěně mu visel diplom z matematické olympiády.

Dělali jsme, co jsme mohli, abychom synovi jeho záměr rozmluvili. Zkusili jsme to i po zlém a zakázali jsme mu pěstovat na naší zahrádce konopí. Všechno marně. Nejvíc mě štve, když vidím, že Standa Ryba, kvůli kterému si náš kluk dobrovolně zničil život, teď akorát točí reklamy, dává interview a podepisuje se holkám do památníčků i na jiná místa, do už kanálů ani nepáchne, a můj kluk zatím frézuje a odsává jako magor.

Tato neblahá událost výrazně poškodila vztah mezi mnou a vaší televizí. Na protest jsem se přestal dívat na Vyhraj a pař!, Sám proti vesmíru i na Závity, točte se! a sleduji již jen Skandálem k bohatství. Manželka mě podpořila a nedívá se už na Belindu ani na Francescu a omezila se na Žár lásky XVII a Volání srdce XXIV.

Nějakou dobu jsem dokonce velmi vážně uvažoval, že budu vaši televizi žalovat a budu požadovat odškodné za psychickou újmu, kterou naše rodina utrpěla, a ušlý zisk našeho syna, který je za svou (i když velmi prestižní) práci špatně placený. Nakonec mě nenapadlo jiné řešení a to vám chci navrhnout. Ať vaše televize vyhlásí soutěž smolařů. Já se do ní přihlásím, všem o našem rodinném maléru povím a když vyhraju, rád vaší televizi odpustím. Přemýšlejte o tom a dejte mi vědět. A kdybyste nemohli přijít na žádný název, měl bych návrh: Česko hledá Superprůser!

S pozdravem

Daniel Kraus, již ne tak věrný divák Televize Nova.

petrak.aktualne.cz
Další články tohoto autora:
Milan Petrák

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku