Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 21.5.2005
Svátek má Monika
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: 20 vybraných citací z oficiálních materiálů či akcí KSČM
 >MOBY DICK: Jsou komunisté prasata?
 >DOKUMENT: Prohlášení ke "kauze" Kočičková
 >PRAHA: Montmartre na Uhelňáku
 >ÚVAHA: Anonymní hrdinové
 >BODYPAINTING: Plavky, oblek, co vlastně?
 >CHTIP: Dva medvědi
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Informace o dluzích na www.bsp-dluhyct.cz
 >SPOLEČNOST: Smíření Čechů a sudetských Němců?
 >DOKUMENT: Dopis ED předsedovi Ústavního soudu
 >OSOBNOST: Dovršené dílo Václava Boštíka
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - sci-fi
 >RAKOUSKO: Šance na posílení otevřené společnosti?
 >EVROPA: Strany zelených ve Skandinávii
 >PSÍ PŘÍHODY: Není psí auto jako psí auto

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
21.5. MOBY DICK: Jsou komunisté prasata?

Moby Dick

(Tentokrát jsou fikcí pouze doktorka Věra Slizková a Juniorova Mrtvá Kočka. Ostatní jména patří skutečným komunistům, výroky jsou ocitovány téměř doslova z internetového tisku, jejich zdrojové adresy jsou uschovány v archivu Moby Dicka. Mrtvá Kočka říká, co říká - vždyť je mrtvá, už od té doby, co o ní napsal povídku Karel Michal)

Pondělí 16. května 2005

Ve včerejším rozhlasovém pořadu doktorky Věry Slizkové, odbornice na problematiku rodiny, odstartovala tato paní vlastní kampaň s názvem "Květen, řekněte dětem", která má přimět rodiče odpovídat dětem na všechny otázky.
"Dítě se ptá: A kdo je komunista? Já samozřejmě svýmu dítěti a svým psům říkám jednoznačně, že komunisti jsou prasata," řekla v pořadu doktorka Slizková.
"Rozhodli jsme se, že podáme stížnost, a pokud to bude možné, i trestní oznámení. Každého z nás se ta věta dotkla osobně," řekl Pavel Kováčik.

Juniorova Mrtvá Kočka, se kterou jsem se setkal v kantýně, k tomu podotkla: "Kováčik jistě není prase. Jenom šéf jejich poslaneckého klubu."

Úterý 17. května 2005

Komunistická poslankyně Ivana Levá se také zlobí: "Doktorka Slizková mě osobně nezná a já nevím, proč mě uráží. Já jsem 32 let učila děti a vždycky jsem se snažila takovýchto výrazů vystříhat. Dítě by se mělo vychovávat jinak."
Soudružka učitelka nejspíš nepoužívala sprostých slov. A možná ani dětem nečetla z Komunistického manifestu:
"Komunisté jsou nejrozhodnější, stále kupředu pobízející složkou dělnických stran všech zemí: teoreticky vynikají nad ostatní masu proletariátu pochopením podmínek, průběhu a všeobecných výsledků proletářského hnutí. Všechny idealistické, reakční formy socialismu, různé křesťanské a humanistické ideály nápravy je třeba překonat, jejich nositelé jsou objektivně nepřáteli revoluce. Všechny ostatní strany jsou určeny k odumření a lze s nimi spolupracovat jen z taktických důvodů, když v daném okamžiku slouží neúmyslně komunistickému cíli, tedy převzetí moci proletariátem, tedy Komunistickou stranou."

Středa 18. května 2005

Bývalý komunistický vojenský prokurátor, advokát Miroslav Kříženecký prohlašuje: "Říci, že komunisté jsou prasata je přímá urážka. Každý člen KSČM i bývalý člen KSČ, jako jsem já, se musí cítit uražen."
Aby mohl dělat kariéru, začal pan Kříženecký vědomě - "z pragmatických důvodů" - kolaborovat s totalitní mocí. Takto o tom mluvil jako komunistický kandidát na prezidenta: "Prostě jsem si jednou uvědomil, že když chci v životě něco dokázat, musím vstoupit do KSČ," vzpomíná s úsměvem na své začátky Kříženecký. "Tak jsem tam vstoupil a to mi otevřelo dveře."
Komentář Mrtvé Kočky: "Tento advokát není prase - je to bývalá svině."

Čtvrtek 19. května 2005

EUdnes dnes napsala: "Komunisté jsou velmi nevypočitatelní, s pevnými zásadami si ani v minulosti hlavu nelámali a byli jen poslušnými slouhy sovětských bolševiků. Například v třicátých letech minulého století prosazovali odtržení Sudet od Československa a jeho připojení k Německu. Později jim však nedělalo žádný problém německou menšinu z českého pohraničí vyhnat."
Ovšem před válkou nebyli komunisté prasaty, jenom velezrádci.

Pátek 20. května 2005

Našel jsem si doma starý Despekt. V něm bylo citováno z komunistické "Analýzy příčin a důsledků 17. listopadu 1989":
"Období 1948 až 1989 stále patří přes všechny kritické výhrady k nejlepším stránkám historie českého a slovenského lidu, Únor 1948 vedl k spravedlivějšímu zřízení. Při znárodnění šlo o výsostně demokratické akty, které spolu s demokratickými akty v kultuře otevíraly cesty pro prohloubení revolučních změn a pro jejich stabilizaci. Takzvaní odbojáři se zapojovali do diverzní, sabotážní a teroristické činnosti namířené často proti obyčejným lidem obětavě pracujícím pro společnost. Komunismus padl pouze díky strukturám ze zahraničí a domácí zradě, které už nedokázal odolat. Důsledky vlády nové vládnoucí vrstvy pro celý národ nelze srovnávat s důsledky negativních stránek minulého systému. Mýtus o 40 letech devastace, který pilně šíří oficiální propaganda, nemá nic společného s objektivní historickou pravdou."
Komentátor Despektu svůj článek nadepsal: "Komunisté jsou živou hrozbou".

Ale ne, nejsou hrozbou, ani velezrádci, ani sviněmi, ani prasaty, ani jiným ušlechtilým dobytkem. Jsou to - komunisti...

*******************************************************************************

Co se stalo v Českých Textárnách
minulý týden: Běsný střelec Kokot
předminulý týden: Euroelektronické telekomunikace

..............................................................................

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003
Anebo si kupte knížku "MOBY DICK: Deníček," v níž jsou sebrány denní poznámky z Českých Textáren od dubna 2000 do dubna 2003. Ale kde ji prodávají, nevím. Stojí 199,- Kč.
Avšak můžete si knížku objednat přímo u nakladatele na konvoj@konvoj.cz , pak ještě doplatíte za poštovné.

Dva předcházející týdny viz v horních odkazech. Odkazy na články od března 2003 do současnosti naleznete v rubrikách Šamanovo doupě a Zábava.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz. Předem děkuji!

Případně si poslužte komentářem.
>>:))


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku