Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 26.5.2005
Svátek má Filip
  Výběr z vydání
 >SPOLEČNOST: Co třeba reinkarnace?
 >PRÁVO: Protistátní občané
 >SPOLEČNOST: Občanská společnost a měřítka jejího hodnocení
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Podařilo se, zámek je vyměněn
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Ach, to zdravotnictví...
 >ZÁBAVA: Jste závislí na mobilní komunikaci?
 >NÁZOR: Silná slova
 >CHTIP: Jó, to byly časy II.
 >BOTANICKÁ ZAHRADA: V sobotu poprvé Den botanických zahrad
 >EVROPA: Strana zelených v Lotyšsku
 >EKONOMIKA: Americký trh opustil minima
 >PENÍZE.CZ: Nelegální praktiky obchodníků na finančních trzích
 >EVROPA: Euroústava a ODS v pasti
 >GLOSA: Počítačová gramotnost po našem
 >DOKUMENT: Děkovný dopis politickým představitelům...

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
26.5. Jako z jiného světa
(eff)

Rodinné domky do 150 metrů čtverečních a třech nadzemních podlaží by se mohly začít od příštího roku stavět jen na základě ohlášení. Pokud úřad nevyzve investora do 30 dnů, aby doložil další doklady, může začít stavět. To je jedna z podstatných položek nového stavebního zákona předloženého vládou.
Voláte "aleluja"? Že konečně zvítězil rozum? Je to návrh z jiného světa, kde se vláda opravdu stará o občany a snaží se jim zákonnou cestou usnadnit život?
Stavební zákon nebude mít snadnou cestu ke schválení. Obsahuje totiž zásadní zjednodušení přípravy staveb - malých i velkých. A to bude mít důsledky pro činnost ekohobistů, kteří se realizují na tom, že znesnadňují a znemožňují velké veřejné stavby. Například stavba tunelu Mrázovka v Praze se kvůli řadě odvolání zdržela o tři roky a prodražila jen kvůli inflaci o půl miliardy. Bydlím poblíž, vím, o čem mluvím, když řeknu, že jsme kvůli řádění ekohobistů trpěli o tři roky déle hlukem, smradem, prachem, hustým provozem a dopravními nehodami. Od té doby co je tunel zprovozněn, je v oblasti klid a o dopravě nevíme, že existuje. Jen na tomto případě by se dal dokumentovat nedávný výstup prezidenta Klause, v němž poukázal na neblahé vlivy extremisticky laděných aktivistických skupin.
Zpátky k zákonu. Pokud by nový zákon měl usnadnit přípravu stavebních prací, byl by to viditelný krok vlády vstříc občanovi a občan by to jistě ocenil i ve volbách. A občan bude jistě pečlivě sledovat, jak se budou stavět k navrhovanému zákonu politické strany v parlamentě. Zde připomenu, že ODS nedávno znemožnila zákon, který by usnadnil realizace dálniční sítě v České republice.
Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku