Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 31.5.2005
Svátek má Kamila
  Výběr z vydání
 >EVROPA: Všechno je najednou jinak
 >USA: Potíže s rovnoprávností a prezidentstvím
 >EVROPA: Šok francouzského “NE”
 >POLITIKA: Valtr Komárek – návrat po dvanácti letech
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Ztracená varta
 >EVROPA: Francouzská gilotina
 >SVĚT: Proč Američané podporují "euroústavu"
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Francie dala Evropě šanci
 >EVROPA: My federalisté vítáme francouzské NE
 >PSÍ PŘÍHODY: Hop!
 >ARCHITEKTURA: Bazén, sloni, Helmut a pivo
 >Z MÉHO PODKROVÍ: No dobrá, tak tedy Vlaštovky a Amazonky (I.)
 >FOTOREPORTÁŽ: Takové malé pražské krupobití
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Den dětí v ZOO Praha
 >PENÍZE.CZ: Čím déle na burze, tím větší riziko

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
31.5. Co tomu řekne cizina?
(eff)

Tak zní klasická česká otázka. Co tomu řekne cizina, že prezident a premiérministr vykopali válečné sekyry (po kolikáté už?)? Teď je odpověď zřejmá: neřekne tomu nic, protože má jiné starosti, než zájem o český politický cirkus.
Francouzští bolševici a socialisté ve spojení s pravicovými nacionalisty odstřelili ratifikaci smlouvy, která měla způsobit, že Evropská unie s 25 členy a vyhlídkou na přijetí dalších deseti bude fungovat. To je fakt, se kterým je nutno se smířit a na který bude Evropa reagovat, tím spíš, že francouzský příklad nejspíš najde odezvu v Holandsku, kde je referendum za dveřmi.

Premiér Paroubek velmi rozumně oznámil, že francouzské referendum je francouzské referendum a že není důvod, proč by česká vláda měla udělat kotrmelec a postavit se na hlavu a hodit do koše to, oč doposud usilovala. Bude se nadále snažit o ratifikaci, ať už referendem, anebo, kdyby to levicová/pravicová opozice bojkotovala, tak v parlamentě.
Prezident a v jeho závěsu ODS se naprosto paradoxně chová, jako by francouzské referendum bylo naše referendum a protože Francouzi řekli "ne", že musíme srazit paty a nahrbit hřbet a srovnat krok. Je to věru úsměvné, tato dychtivost od prosazovatelů ryzí české suverenity, nezávislé na žádném cizím vlivu!
Což vše dohromady pochopitelně a nevyhnutelně ústí do střetu, kdy vláda předvolává prezidenta a prezident předvolává premiéra. Kdo půjde šoupat nožkou, Klaus k Paroubkovi, nebo Paroubek ke Klausovi? Je to smutné a notně hloupé, ale takto se situace vyhrotila.
Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku