Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 3.6.2005
Svátek má Tamara
  Výběr z vydání
 >EVROPA: Národní zájmy a důvody francouzského "NON"
 >SVĚT: Král je nahý
 >EVROPA: Francouzi dobře věděli, proč řekli ne
 >GLOSA: Euroústava, kampaň, peníze - jak se to rýmuje
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Praní prádla
 >EVROPA: Jak se z eurofilů stali nekrofilové
 >GLOSA: Podivný pokus o spravedlnost
 >INTERNET: Telecím
 >PSÍ PŘÍHODY: Temná stránka jara
 >GLOSA: Evropu si rozvracet nedáme!
 >POČÍTAČE: Nové iDVD také stojí za to...
 >HUDBA: Letošní Mezi ploty
 >POEZIE: Muž
 >BOTANICKÁ ZAHRADA: Zahrada v Troji se chlubí zimovzdornými kaktusy
 >PENÍZE.CZ: Co když nebudeme na bydlení mít?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Telekomunikace  
 
3.6. INTERNET: Telecím
Jaroslav Rutar

První červen je nejen svátkem dětí, ale také dnem, kdy Český Telecom převádí své zákazníky na nové tarify. Pevnou linku jsem používal vlastně jen pro internet, a nové tarify pro mne znamenají zdražení. Takže jsem se konečně rozhoupal pevnou linku zrušit a přejít zcela na mobilní síť. To jsem ale ještě netušil jakých překvapení se dočkám. Po příchodu na Telepoint v Olšanské jsem oznámil, že nechci přejít na nové tarify, že chci ponechat původní tarif nebo pevnou linku zrušit. Původní tarif prý není možný a tak jsem požádal o zrušení. To však nejde hned tak, ze dne na den.. Společnosti ČT trvá víc jak měsíc, než vám linku zruší. Okamžitě jsou prý schopni pouze zastavit provoz stanice (tj. telefon je hluchý a vy platíte jen cca 120 Kč měsíčně za nic).

Ten drobný sponzorský dar mne nezabije a tak jsme se dohodli, že od 1. června do 30. června bude provoz mé telefonní stanice zastaven a po měsíci bude stanice zrušena. Jaké však bylo mé překvapení, když 1. června byla stanice stále v provozu. To však nebylo nic proti tomu, jak jsem užasl, když jsem zavolal na reklamační linku ČT.

Bylo mi vysvětlováno, že pro ČT začíná 1. června až o půlnoci mezi 1. a 2. červnem. Takže prý ještě celý den budu muset zaplatit. No a pokud se mi to nelíbí, tak to mám reklamovat.

Teď budu ze zájmem očekávat co nového mi přinese 2. červen, vyúčtování za červen a za následné měsíce. A jen drobná poznámka na konec: Microsoft Word považuje slovo Telecom za chybné a navrhuje ho opravit na Telecím. Jak výmluvné.
Další články tohoto autora:
Jaroslav Rutar

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku