Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 3.6.2005
Svátek má Tamara
  Výběr z vydání
 >EVROPA: Národní zájmy a důvody francouzského "NON"
 >SVĚT: Král je nahý
 >EVROPA: Francouzi dobře věděli, proč řekli ne
 >GLOSA: Euroústava, kampaň, peníze - jak se to rýmuje
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Praní prádla
 >EVROPA: Jak se z eurofilů stali nekrofilové
 >GLOSA: Podivný pokus o spravedlnost
 >INTERNET: Telecím
 >PSÍ PŘÍHODY: Temná stránka jara
 >GLOSA: Evropu si rozvracet nedáme!
 >POČÍTAČE: Nové iDVD také stojí za to...
 >HUDBA: Letošní Mezi ploty
 >POEZIE: Muž
 >BOTANICKÁ ZAHRADA: Zahrada v Troji se chlubí zimovzdornými kaktusy
 >PENÍZE.CZ: Co když nebudeme na bydlení mít?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
3.6. GLOSA: Evropu si rozvracet nedáme!
David Hanák, Vilém Barák

Naše budoucnost a budoucnost našich dětí v Evropě je závislá na rychlé a efektivní politické integraci institucí EU. Projekt evropské ústavní smlouvy nám má tuto integraci zajistit a zároveň přinést ještě lepší, lidovou demokracii, trvale udržitelný pokrok, rovnost příležitostí i životní úrovně všem bez rozdílu, spravedlivá lidská práva, rovnocenný přístup k ženám, mužům, dětem a dalším znevýhodněným skupinám.

Budoucnost je tedy politicky zajištěna ústavní smlouvou jako garantem sociálního pokroku a rozvoje lidských zdrojů do budoucna.

Chápeme, že francouzský prezident se snažil vyhlášením referendem dosáhnout co možná nejširšího mandátu, který by zajistil vládě a prezidentovi dostatečnou podporu k prosazování ústavní smlouvy v praxi. Považujeme však vyhlášení referenda v době všeobecné neobliby prezidenta a vlády za krajně nebezpečné a nezodpovědné, protože tímto postupem byl zpochybněn celý projekt evropské integrace, který je pro pokrok a mírovou podobu Evropy klíčový. Jediným možným řešením v současnosti je tedy nechat Francii jejím vnitřním problémům, kterým čelí a nadále pokračovat v integraci bez ní. Musíme s lítostí počkat, až ve Francii rozum zvítězí nad vášněmi a Francie se dá tou jedinou správnou a spravedlivou cestou: cestou společné Evropy pro mír a pokrokovou budoucnost. Proto požadujeme, aby naši poličtí zástupci zejména na evropské úrovni a v Evropském parlamentu činili tyto kroky:


1. Iniciovali proces vyloučení Francie z EU
2. Navrhli zrušení francouzštinu jako oficiálního jazyku EU
3. Přestěhování sídla parlamentu ze Štrasburku do země jež schválila ústavu EU
4. Ukončili veškeré jednání s nespolehlivou Francií a naopak doporučili francouzskému prezidentu, aby odstoupil z funkce pro neschopnost
5. Usilovali o přijetí politických sankcí vůči Francii v podobě zrušení mezistátních návštěv a jiných kroků, které se osvědčily vůči Rakousku po volebním úspěchu strany Svobodných

Obdobné kroky pak požadujeme i proti dalším zemím, které nepochopili pokrokový přínos ústavy EU a neschválili ji. Je nám líto, že zakládající člen EU se takto zpronevěřil evropským ideálům, ale jinak to nejde:

EU si rozvracet nedáme! Ať Francouzi mlčí!

www.franciepryczEU.cz

Signatáři:
David Hanák
Vilém Barák
Další články tohoto autora:
David Hanák Vilém Barák

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku