Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 6.6.2005
Svátek má Norbert
  Výběr z vydání
 >EVROPA: Neděle pravdy pro Unii
 >NÁZOR: Jak by měla vypadat evropská "ústavní smlouva"
 >EVROPA: Opatrnost je matkou moudrosti
 >EKONOMIKA: Proč je nutné ve volbách vítězství pravice?
 >AUTO: Miss, nebo mamina od plotny?
 >EVROPA: Kde jste, "Evropané"?
 >POZNÁMKA: K "Jen tak na okraj - Klementinum"
 >MIMOCHODEM: Paranoidní etuda
 >COLORADO: Zlatokopové
 >CHTIP: Papoušci
 >DETEKTIVKA: Případ ztracené krásky
 >PENÍZE.CZ: Penzijní fond - řešení, nebo oči pro pláč?
 >EVROPA: Paní Wallströmová a její "Plán D"
 >SVĚT: Dialog se Severní Koreou je nutný
 >EVROPA: Jak mě vláda šokovala svým návrhem

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Doprava  
 
6.6. AUTO: Miss, nebo mamina od plotny?
Jiří Wagner

Škoda Octavia Combi
Peugeot 407 SW

Páteční televizní program televize Prima, honosně nazvaný Nejhezčí auto, jsem nesledoval. Naštěstí, protože když jsem v sobotu na internetu zahlédl výsledky hlasování čtenářů a diváků, nechtěl jsem věřit vlastním očím - nejhezčím autem, o němž se v podtitulku hovořilo jako o Miss mezi automobily, se stala Škoda Octavia Combi, na druhém místě se umístilo Ferrari F430 a třetí skončil Peugeot 407 SW!

Rozhodně nemám nic proti octaviím nebo peugeotům, ale tvůrci pořadu evidentně oklamali soutěžící i diváky. Mám za to, že pod slovem nejhezčí by si měl člověk představit něco, co je skutečně nejkrásnějším výtvorem přírody nebo lidského ducha. Jelikož v tomto případě šlo o automobily, měly být hlavním kritériem takové kvality jako rychlost, elegance, sportovní vzhled a špičkový výkon, pro milovníka aut prostě nádherný vůz.

Proto mě udivuje, že místo vozů jako Brabus SLK K4, BMW 6 Cabrio či výše zmíněné Ferrari dostala nejvíc hlasů škodovka. Evokuje to ve mně obraz pódia, na němž jsou shromážděny svěží mladičké krasavice z celého světa a mezi nimi stojí sice pohledná a pěkně upravená, leč přece jenom trochu uvadlá žena s kuchyňskou zástěrou, která je navíc obtěžkaná dvěma nákupními kabelami - a zrovna tuto usedlou maminu vyberou diváci jako nejkrásnější, jako Miss!

Kdyby pořadatelé páteční soutěže nazvali svůj pořad jinak, třeba Nejužitečnější auto nebo Nejoblíbenější vůz, podvodu by se nedopustili, Škoda Octavia Combi by tyto požadavky zcela jistě splnila, byť stejně jako mnoho dalších, do soutěže nominovaných vozů (namátkou Fiat Croma či Lexus GS 430). Jelikož ale mělo být vybráno auto nejkrásnější a namísto toho byla vybrána tuctová rodinná limuzína sloužící pro přepravu do práce, za nákupy nebo na chalupu, jedná se o "podvod na voliče" a vtírá se temné podezření na zrežírování programu ve prospěch domácí automobilky.

Nebo jsou diváci skutečně tak tupí a nedokázali pochopit, že měli zvolit sexbombu, avšak oni díky svému primitivnímu pohledu na svět dali hlas radši usedlé buchtě? Možná je vyděsila představa, že by se mohli ocitnout v posteli se skutečnou krasavicí a zažít explozi vášně, a proto se raději spokojili s tím, co mají doma - s odkvetlou paničkou, která sice vaří a uklízí, ale milování s ní je už dávno šedivou rutinou bez velkého uspokojení.

P.S.- O tom, že můj názor na soutěž není ojedinělý, svědčí ostatně i diskuse na serveru mediálního partnera ankety.

Ferrari F430Další články tohoto autora:
Jiří Wagner

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku