Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 6.6.2005
Svátek má Norbert
  Výběr z vydání
 >EVROPA: Neděle pravdy pro Unii
 >NÁZOR: Jak by měla vypadat evropská "ústavní smlouva"
 >EVROPA: Opatrnost je matkou moudrosti
 >EKONOMIKA: Proč je nutné ve volbách vítězství pravice?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Na kole na Šumavě
 >AUTO: Miss, nebo mamina od plotny?
 >EVROPA: Kde jste, "Evropané"?
 >POZNÁMKA: K "Jen tak na okraj - Klementinum"
 >PSÍ PŘÍHODY: Diferencovaný přístup
 >MIMOCHODEM: Paranoidní etuda
 >COLORADO: Zlatokopové
 >CHTIP: Papoušci
 >DETEKTIVKA: Případ ztracené krásky
 >PENÍZE.CZ: Penzijní fond - řešení, nebo oči pro pláč?
 >EVROPA: Paní Wallströmová a její "Plán D"

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
6.6. RODINA A PŘÁTELÉ: Na kole na Šumavě
Ondřej Neff

Víkend jsme strávili s Ljubou na Šumavě. Notebook s GPRS připojením sebou, odjezd ve čtvrtek v noci, návrat v neděli. Pátek doslova zalit sluncem, sobota doslova zalita vodou. Taková je Šumava.
Kempovali jsme v obytném busu v přírodním kempu Zahrádky, nedaleko Borových Lad, případně Kvildy. Je to kemp opravdu přírodní - v malém domečku si můžete v recepci nechat za pětikorunu nabít mobil (nebo notebook) a jsou zde i záchody, jinak se musíte postarat o sebe. Mytí? Je tam věc, kterou nějaký tvrdý ironik se smyslem pro černý humor nazval Teplá Vltava. Vltava to asi je. Co se teploty týče, je teplá v tom smyslu, že není zamrzlá. To jsme poznal podle toho, že se nedá chodit po její hladině. Jakmile ale vkročíte do jejího toku, respektive, do toku náhonu, který odvádí část její vody do nedaleké pidielektrárny, máte pocit, že vám nohy vrostly do bloků ledu, že jste něco jako Nanuk.
Voda je tam na Šumavě všude. V sobotu jsme ji měli i na místech, kam se voda dostává opravdu ne vždycky - naštěstí. Rozhodně jsme v tom nebyli sami. Potkávali jsme desítky a desítky kolegů cyklistů, každý byl zalehlý v řídítkách, oči vytřeštěné, zpod přilby pramínky.Vzpomněl jsem si na Marka Twaina a na jeho postřeh, že lidé jsou schopni podstoupit neslýchané útrapy, pokud je to stojí peníze a musí za to tedy platit. Kdyby za to měli být placeni, okamžitě by s tím sekli. V dešti pět kilometrů do kopce? Vy jste se snad zbláznili, nebo co? Kdežto dobrovolně, to lidé jsou ochotni podstoupit, když jsou přesvědčeni, že je to úžasná zábava.
A ona to úžasná zábava je, to tvrdím, ačkoli dělám všechno pro to, abyste mi nevěřili.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku