Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 8.6.2005
Svátek má Medard




  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Jak se mladý člověk stane konzervativcem, a tudíž euroskeptikem
 >PRAHA: Žižkov bude mít novou sochu - dokonce jezdeckou
 >NÁZOR: Maturita pana radního
 >DETEKTIVKA: Příliš mnoho lovců
 >EVROPA: Byrokratokracie
 >ZÁBAVA: Slovník cizích slov
 >POČÍTAČE: HD video na DVD – a mnohem víc...
 >MEJLEM: Skotská strana zelených
 >CHTIP: V nebi a v pekle
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Unie botanických zahrad České republiky
 >DOKUMENT: Otevřený dopis předsedovi vlády
 >PENÍZE.CZ: Cestovní pojištění právě pro tu vaši dovolenou
 >POLITIKA: Poučný víkend v Budapešti
 >SVĚT: Akcionáři všech zemí, spojte se!
 >USA: Obtížná hranice

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Evropa  
 
8.6. DOKUMENT: Otevřený dopis předsedovi vlády
Vladimír Lukeš

Vážený pane předsedo vlády,

zasílám Vám tento otevřený dopis jako reakci na Váš postoj k referendu o Evropské ústavě.

V důsledku toho, že již dva státy Evropské unie Francie a Nizozemsko v referendu odmítly přijetí Evropské ústavy a Velká Británie odkládá rozhodnutí o vypsání referenda do doby než se vyřeší vzniklá situace, Vás pane předsedo vlády vyzývám zachovejte se minimálně tak jako ve Velké Británii a odložte veškeré akce související s pořádáním referenda.

Veškeré aktivity v tomto směru jsou pouze zbytečné mrhání veřejnými penězi. Vysvětlovací kampaň k Evropské ústavě, tak jak jí naplánovala vláda je v současné době holý nesmysl. Rovněž tak vypsání referenda již nemá žádný praktický dopad. Jak chcete propagovat něco co ztratilo zcela smysl, neboť jak sám dobře víte Evropskou ústavu je nutno přijmout všemi státy Evropské unie, což již v této chvíli není možné.

Velice silně mě Váš postoj trvat nadále na vypsání referenda připomíná dobu před rokem 1989. kdy „soudruzi“ rovněž naplánovali pětiletku se všemi nesmysly v ní obsaženými a striktně se tohoto plánu drželi. Také se úplně zbytečně mrhalo státními penězi.

Vy jste, pane předsedo, vystudovaný ekonom, tak si jistě dokážete spočítat jaký přínos bude mít vyhozená víc než miliarda korun z našich daní. Vy svém trvání pokračovat i nadále v tomto nesmyslu stavíte Potěmkinovu vesnici, za kterou by se nemuseli stydět ani v bývalém Sovětském svazu.

Ušetřete nás všechny občany České republiky od této blamáže a investujte peníze určené na propagaci a konání referenda někam, kde to bude mít smysl. Určitě se najde řada možností, kam je rozumně vložit.

Jenom pro příklad: proč část peněz nedá vláda například policii, aby mohla jezdit a občan se nemusel obávat toho, že policie nedorazí, když ji bude potřebovat, protože má vyčerpaný limit na pohonné hmoty, proč část peněz nedá vláda na rozvoj vědy, proč vláda nevyčlení část takto ušetřených peněz na zvláštní fond, aby rodiče nemocných dětí nemuseli pořádat veřejné sbírky na operace, které jejich dětem zachrání život, a v neposlední řadě proč vláda částí ušetřených peněz nesníží zadlužení státu, který mimochodem astronomicky vzrostl za působení vlády ČSSD.

A ještě závěrem, pane předsedo vlády, uvědomte si, že jste premiér dosazený a tudíž nemáte žádný mandát zastupovat občany České republiky, protože jste nebyl ve volbách zvolen. Když už jste ve své funkci, chovejte se racionálně a nesnažte se chovat jako samovládce.

Pane předsedo vlády, ještě jednou Vás vyzývám: zastavte veškeré aktivity spojené s propagací Evropské ústavy a konání referenda k této otázce.

V Telči dne 6.června 2005


Další články tohoto autora:
Vladimír Lukeš

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku