Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 9.6.2005
Svátek má Stanislava
  Výběr z vydání
 >EVROPA: Chci smluvní unii plnoprávných, rovnocenných států
 >SVĚT: Státy selhavší a co s nimi
 >PRÁVO: Minoritním akcionářům nemohou zbýt jen oči pro pláč
 >GLOSA: Co se to děje?
 >HUDBA: Kapela Omega je již 43 let na světové hudební scéně
 >SPOLEČNOST: Asi ne Největší Čech, ale...
 >ZÁBAVA: Bankomat
 >ÚVAHA: Voňavý a čistý smrad
 >INTERNET: Zádrhel s připojením od Eurotelu
 >CHTIP: Jó, to byly časy III.
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Maďarští Rolling Stones přijeli do Prahy!
 >VZDĚLÁVÁNÍ: Úspěch českého týmu na finále Odysey mysli v USA
 >PENÍZE.CZ: Končí vám fixace hypotéky? Počítejte dobře!
 >POLITIKA: Jak se mladý člověk stane konzervativcem, a tudíž euroskeptikem
 >PRAHA: Žižkov bude mít novou sochu - dokonce jezdeckou

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Internet  
 
9.6. INTERNET: Zádrhel s připojením od Eurotelu
Martin Staško

Jsem trouba. Obvykle jsem u společnosti Telecom nebo Eurotel podezřívavý, ale přišla slabá chvilka a neštěstí je hotovo.

Od začátku roku 2005 bydlím a pracuji na malé vodní elektrárně poblíž Volyně. Po uspořádání situace došlo na rozhodování, jaké zvolím připojení k internetu. Do objektu je přivedena klasická telefonní linka (o připojení ADSL se mi zatím jen zdá) a signál mobilních operátorů není kromě Eurotelu příliš kvalitní.

Snad proto jsem podlehl masivní reklamní kampani firmy Eurotel, která nabízela sadu Eurotel data expres. Výhodou oproti dial-up vytáčení pro mě byla paušální platba. Reklama, jak určitě pamatujete, nabízela bezplatné vyzkoušení nabízeného balíčku po určitou dobu s možností jej bezplatně vrátit, pokud nebude klientovi z jakéhokoliv důvodu vyhovovat. Po dobu této zkoušky budou zpoplatněny - teď si to nevybavuji přesně: doba strávená na lince nebo impulsy. Tak nějak.

Po zakoupení balíčku a sepsání smlouvy jsem se dal do instalace. Samotné zapojení proběhlo bez problémů, pouze signál příjmu byl oproti mobilnímu telefonu mizivý - mám-li být upřímný, přístroj si ani neškrtnul (odzkoušel jsem i přibalenou externí anténu se stejným výsledkem). Dva dny jsem "naháněl vlny" po celém objektu se stejným výsledkem jako první den. Nedělal jsem si těžkou hlavu, měl jsem přece možnost sadu vrátit. Začal jsem používat vytáčené připojení a doufat v pokrok = možnost ADSL připojení.

Jaké však bylo moje překvapení, když jsem v poště nalezl fakturu, kde jsou mi účtovány paušální poplatky za používání modemu. Pročetl jsem si doklady, které jsem při koupi podepisoval a nenašel jsem tam zmínku o této povinnosti. Jelikož jsem považoval tuto epizodu za ukončenou, udělal jsem druhou chybu, sebral jsem všechny dokumenty včetně zmíněné faktury a odhodil do koše.

4.6.2005 jsem v poště objevil další dopis od jisté společnosti, která vymáhá pro společnost Eurotel dlužné částky. Protože jsem udělal onu druhou chybu, jsem nucen dlužnou částku uhradit (jedná se o cca 300,- Kč). Nepotěším svého zubaře, neboť to bude se skřípěním zubů.

A morální poučení za tři sta? I kdyby přede mnou klečeli zástupci zmíněné firmy a tloukli hlavami o zem, abych si zdarma vzal jejich zařízení s tím, že mě jeho provoz budou platit ze svých mizerných platů, poštvu na ně psy. Dva.

(Pro lidi, kteří jdou více do hloubky: ve Volyni je instalovaná místní Wi-Fi síť, nemám možnost se na ni připojit, objekt je logicky v údolí, které kryje přímý výhled na antény. V současné době zvažuji připojení přes satelit.)


Další články tohoto autora:
Martin Staško

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku