Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 9.6.2005
Svátek má Stanislava
  Výběr z vydání
 >EVROPA: Chci smluvní unii plnoprávných, rovnocenných států
 >SVĚT: Státy selhavší a co s nimi
 >PRÁVO: Minoritním akcionářům nemohou zbýt jen oči pro pláč
 >GLOSA: Co se to děje?
 >HUDBA: Kapela Omega je již 43 let na světové hudební scéně
 >SPOLEČNOST: Asi ne Největší Čech, ale...
 >ZÁBAVA: Bankomat
 >ÚVAHA: Voňavý a čistý smrad
 >INTERNET: Zádrhel s připojením od Eurotelu
 >CHTIP: Jó, to byly časy III.
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Maďarští Rolling Stones přijeli do Prahy!
 >VZDĚLÁVÁNÍ: Úspěch českého týmu na finále Odysey mysli v USA
 >PENÍZE.CZ: Končí vám fixace hypotéky? Počítejte dobře!
 >POLITIKA: Jak se mladý člověk stane konzervativcem, a tudíž euroskeptikem
 >PRAHA: Žižkov bude mít novou sochu - dokonce jezdeckou

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kultura  >>  Hudba  
 
9.6. TISKOVÁ ZPRÁVA: Maďarští Rolling Stones přijeli do Prahy!
Jan Kratochvíl

Obal prvního alba skupiny Omega

Legendární maďarská kapela Omega, často srovnávaná s britskými Rolling Stones, je v Praze.
Omega vystoupí spolu s Blue Effectem 9. června v pražské Lucerně od 20 hodin.
V Lucerna Music baru se představí na V.I.P. party skupiny Staří Psi a Robson.

Kapela Omega je považována a právem označována za nejslavnější skupinu z východní Evropy všech dob. Její dlouhá historie a mezinárodní úspěchy tento fakt jen potvrzují. Před 34 lety vystoupila Omega v Praze v Lucerně. Během koncertu z roku 1972 ukázala maďarská formace ohromenému českému publiku, že i v komunistickém východním bloku může vzniknout hudební skupina světové extratřídy. Ve čtvrtek 9.6. od 20 hodin si český fanoušek může připomenout nezapomenutelný koncert ze 70. let. Avšak nepůjde o nějakou nostalgii, protože Omega za dlouhou dobu své působnosti zdokonalila svůj hudební projev a svá vystoupení proměnila v bombastické zvukové, světelné a vizuální show.

Vzhledem k tomu, že pro členy kapely je Praha mimořádným a oblíbeným místem(v Praze hrála Omega poprvé v jejím dnešním složení), rozhodli se přicestovat do hlavního města České republiky o den dříve. Kapela si nenechá pochopitelně ujít prohlídku města, ale současně by se ráda setkala i s českými novináři, aby měl český fanoušek možnost se něco dozvědět o kapele, o které léta příliš neslyšel.

Na koncert se velice těší Radim Hladík se svým Blue Effectem, protože od koncertu v roce 1972, kdy poprvé předskakoval maďarské kapele, se vytvořilo mezi muzikanty dlouholeté přátelství.

Pořadatelé koncertu připravili fanouškům skupiny překvapení v podobě V.I.P party v Lucerna Music baru, kde se každý může setkat se všemi členy skupiny Omega i Blue Effect. Za příplatek k ceně vstupenky na koncert se každý může setkat s legendami a třeba si s nimi ťuknout sklenicí piva. Na V.I.P. party vystoupí skupiny Staří Psi a Robson. Ve čtvrtek 9.6. se tedy můžeme těšit hned na čtyři vystoupení za jeden večer. Čeká nás dlouhá rocková noc.

"Pro mě byla Omega doslova mé mládí. Viděl jsem jejich koncert v roce 72 v Plzni a byl jsem unesen." .... Olda Říha, Katapult.

"Pokud budu mít čas, tak určitě půjdu na koncert Omegy, protože jsem ji poslouchal jako malej kluk. Dokonce jsem si kdysi jednu jejich písničku otextoval a hrál." ....Milan Špalek, Kabát.

"Chtěli jsme být slavnější než Rolling Stones."...János Kóbor, Omega

"Uvidíme se 9.6. v Lucerně. Těšíme se na Vás." ...János Kóbor, Omega.

Po vystoupení Omegy ve Velkém sále Lucerny se uskuteční V.I.P. party v přilehlém Lucerna Music baru

Dne 9.6. vystoupí v pražské Lucerně nejslavnější a nejúspěšnější kapela bývalého východního bloku - Omega. Po dlouhých 34 letech se vrací na místo činu a svůj koncert z roku 1971 si zopakuje společně se skupinou Blue Effect, která před 34 lety předskakovala maďarské kapele v Lucerně. K poslednímu vystoupení Omegy v Praze roku 1971 se frontman Omegy János Kóbor vyjadřuje slovy: "Bylo to vlastně poprvé, kdy jsme hráli ve složení v jakém hrajeme doteď. Takže pro nás je Lucerna výjimečné místo a Praha jakbysmet. Jsme rádi, že se po letech vracíme." K pražskému koncertu letos v červnu dodal: "Budeme hrát dvě a půl hodiny, před námi ještě Blue Effect, se kterým jsme již hráli mnohokrát. Jsme dobří přátelé.

Po skončení koncertu Blue Effectu a Omegy ve Velkém sále Lucerny se bude konat V.I.P. party v sousedním Lucerma Music baru. Na kulatém podiu intimního klubu zahrají brněnští Staří Psi a ostravská formace Robson. Za příplatek k lístku do Velkého sálu Lucerny si může každý fanoušek Omegy potřást rukou s jejími členy, případně se napít na zdraví. "Mám rád české pivo, zejména Plzeň." ...upozorňuje János Kóbor již před koncertem v Praze. A na otázku, jestli si s hosty V.I.P. party dá pivo odpověděl: " Nejen jedno."

Vstupenky na koncert a V.I.P. party v předprodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal.

OMEGA (HU)
host: Blue Effect
9.6. - Lucerna, 20:00
+ V.I.P. party - Lucerna M. bar
Staří Psi + Robson


Další články tohoto autora:
Jan Kratochvíl

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku