Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 10.6.2005
Svátek má Gita
  Výběr z vydání
 >SPOLEČNOST: O čem je tady řeč?
 >EVROPA: Eurozatykač - konec právního státu?
 >POLITIKA: Postdemokracie jako oficiální politika Bruselu?
 >PRÁVO: Otroci virtuální reality
 >FOTOGALERIE: Z Mičurinovy zahrádky
 >POČÍTAČE: Triky na Oscara
 >MEJLEM: Opravte mě, pokud se pletu
 >BOTANICKÁ ZAHRADA: Pastva už pošesté!
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Před Little Richardem vystoupí Rock'n'Roll Band M. Woodmana
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Lhůta pro dlužníky ČT prodloužena do 20. června
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Týká se to také tebe - už potřicáté
 >PENÍZE: Je účelné přispívat na nájemné?
 >EVROPA: Chci smluvní unii plnoprávných, rovnocenných států
 >SVĚT: Státy selhavší a co s nimi
 >PRÁVO: Minoritním akcionářům nemohou zbýt jen oči pro pláč

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kultura  >>  Hudba  
 
10.6. TISKOVÁ ZPRÁVA: Před Little Richardem vystoupí Rock'n'Roll Band M. Woodmana
Jan Kratochvíl

V pondělí 13.6. vystoupí v pražské Lucerně král rock'n'rollu Little Richard.

"Nejde zůstat v klidu, když slyšíte velkého Little Richarda. Má nejdivočejší vystupování, jaké v rock´n´rollu existuje, a nikdo v tom nemůže být lepší.".....Buddy Holly

Nejlepší revival a nejlepší originál na jednom pódiu.

Dnes byla oficiálně ukončena soutěž na webu Liver Music o předkapelu Little Richarda v pražské Lucerně. Ze soutěže, ve které hlasovali návštěvníci serveru pořádající agentury vzešel vítěz v podobě kapely Rock'n'Roll Band Marcela Woodmana. Skupina bývá považován za kapelu nejlepšího R'n'R revivalu ve střední Evropě. Začátkem března to bude již patnáct let, kdy tato formace poprvé veřejně vystoupila. V bandu se vše točí kolem charismatického frontmana Marcela Woodmana, který je hnací a inspirativní silou celé kapely. Návštěvník Lucerny se 13.6. může těšit na opravdu divokou noc s nejlepším revivalem a nejlepším originálem.

V Lucerně 13.6. vystoupí největší z legend Rock'n'rollu. Po koncertech Jerryho Lee Lewise, Chucka Berryho a Bo Diddleyho přijede do Prahy další ikona světové hudby Little Richard. V tomto případě se však nejedná pouze o návštěvu klenotu světové populární hudby, ale hlavně o vystoupení zpěváka a pianisty, který neztratil nic z energičnosti svého vystupování. Koncerty ve Velké Británii potvrdil, že jeho show stále patří k největším hudebním zážitkům od doby, kdy se poprvé ocitl na pódiu ve svém typickém extravagantním kostýmu. Na svůj věk(72 let) je až zarážející, že každý z jeho koncertů trval nejméně půl druhé hodiny a ve většině případů déle.

Little Richardovi vždy velice záleželo na doprovodné kapele, která svým rytmem zvedá posluchače ze sedadel a nutí je tancovat. Dvanáctičlenný doprovodný band, se kterým objíždí evropská města, je známkou toho, že na výběru spoluhráčů si stále dává velice záležet. V Praze se mimo jiné můžeme těšit na sehraný dynamický tandem dvou bicích souprav, skvělého saxofonistu, který občas dokázal na koncertě zastínit i samotného architekta rock'n'rollu, dva baskytaristy a početnou dechovou sekci. Takovou rock'n'rollovou show, jaká míří do Prahy Česká republika ještě zaručeně nezažila. Právě vystoupení Little Richarda s kapelou je tím nejlepším možným vyvrcholením oslav výročí 50 let rock'n'rollu.

Pražské vystoupení Little Richarda je jediným ve východní Evropě. Po několika koncertech ve Velké Británii, Francii, po jednom v Norsku a Belgii, zakončí své evropské turné právě v Praze v Lucerně. Je to vůbec poprvé, kdy zavítá do České republiky a z tohoto pohledu se můžeme těšit na fantastickou show, protože pro každého, a to nejen muzikanta, je první dojem nejdůležitější.

Little Richard je ze všech současných žijících legend rock'n'rollu tou pravou rock'n'rollovou atrakcí. Pro ty, kteří chtějí ochutnat něco z doby, kdy byl tento hudební a životní styl na vrcholu, je právě vystoupení divokého a talentovaného zpěváka a klavírysty ta pravá příležitost. Lucernu čeká dlouhá a divoká noc.

"Zdravím všechny své fanoušky. Já Jsem architekt, původce, zakladatel a pravý král rock'n'rollu. Poslouchejte mě dál, protože já jsem živá historie." ... pozdrav Little Richarda českým fanouškům.

Little Richard
13.6. - Lucerna + Lucerna M. bar
Oslavy 50 let rock'n'rollu vrcholí!

Více informací najdete na www.livermusic.cz

Vstupenky na koncert a V.I.P. party v předprodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal.
Další články tohoto autora:
Jan Kratochvíl

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku