Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 14.6.2005
Svátek má Roland
  Výběr z vydání
 >SPOLEČNOST: O to tady jde!
 >SVĚT: Osudy zvědů
 >POLITIKA: Hledá se bývalý novinář. Zn.: Na černou práci.
 >SPOLEČNOST: Národní kulturní památka
 >Z MÉHO PODKROVÍ: O debatě v Českém rozhlasu a podobných hrůzách
 >ROZHOVOR: Plukovník RAF: Nacisté i komunisté udělali z Čech jeden velký koncentrák
 >ČÍNA: 9 komentářů k Čínské komunistické straně (1)
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Kdo je největší Čech
 >CHTIP: Jó, to byly časy IV.
 >BOTANICKÁ ZAHRADA: Tropický skleník slaví 1. rok své existence
 >PENÍZE.CZ: Kde se klubou superboháči? A jak investují?
 >SPOLEČNOST: Nová mediální hvězda - Pepek Vyskoč
 >SVĚT: Konec dějin podle Francise Fukuyamy
 >SPOLEČNOST: To by mě tedy také zajimalo, o čem je tady vlastně řeč...
 >EVROPA: Ať Španělé opakují referendum!

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět  
 
14.6. ČÍNA: 9 komentářů k Čínské komunistické straně (1)
Epoch Times

Předpovězení budoucnosti Číny z pohledu její minulosti

19. listopadu 2004 začal deník Ta-ťi-jüan (čínská verze The Epoch Times) publikovat v městech po celém světě neobyčejnou sérii "Devíti komentářů k Čínské komunistické straně".

"Devět komentářů" podává necenzurovanou historii Čínské komunistické strany, historii, která mluví o povaze této strany, o tom, jak se postavila proti všem tradičním formám lidské civilizace, a vyjmenovává obrovské zločiny, kterých se dopustila.

Dozrál čas, abychom provedli toto vyúčtování s Čínskou komunistickou stranou. Měsíc po tom, co bylo Devět komentářů uveřejněno, jsme ve světě zaznamenali vlnu událostí, kterou můžeme označit za "fenomén Devíti komentářů".

Vezměme si například přijetí "Devíti komentářů" v Hongkongu, kde Ta-ťi-jüan vydal zvláštní přílohu se všemi "Devíti komentáři". První den vytiskli 30.000 kopií, které si lidé rozebrali během dvou hodin. Následující den vytiskli dalších 30.000 kopií. Lidé stáli v řadách, aby je dostali, a byly pryč za méně než dvě hodiny. Další den vytiskli 60.000 kopií a všechny byly zase rychle pryč. Potom Ta-ťi-jüan vytiskl 250.000 novin, které se rozebraly za méně než čtyři hodiny a už mu začal docházet papír. Nakonec našli způsob, jak pokračovat v tisku, a v průběhu posledních dvou týdnů vytiskli více než 600.000 novin. Hong Kong má šest milionů obyvatel, což by naznačovalo, že každý desátý z nich má teď výtisk "Devíti komentářů". V Hong kongu je však denně až 40.000 čínských turistů, kteří si je berou domů do Číny.

Publikováním "Devíti komentářů" dělá deník The Epoch Times to, o co se neustále snaží od svého prvního vydání před čtyřmi lety. Odhalil a odhaluje pravdu, která je v nejlepším zájmu jeho čtenářů. Když v Číně vypukl SARS, Číňané zjistili, že jediným spolehlivým zdrojem informací v čínštině o epidemii byly The Epoch Times. Když se ČLR pokusila vzít Hongkongu tradiční práva a konstituční vládu pomocí článku 24, The Epoch Times odhalily její záměr. Za uplynulé čtyři roky byly The Epoch Times jediným poctivým a spolehlivým zdrojem informací o nejdůležitějším tématu dnešní Číny: systematickém a obsáhlém pronásledování 100 milionů praktikujících Falun Gongu a jejich rodin.

"Devíti komentáři" daly The Epoch Times lidem v Číně velký dar. Po 55 letech lží a teroru mají teď lidé v Číně možnost poznat své skutečné dějiny. Poprvé mohou společně pochopit obrovské ztráty, které utrpěli za vlády Čínské komunistické strany. Poprvé mohou procitnout z komunistické noční můry a nazřít na krásu a význam pradávné civilizace, kterou se komunistická strana pokoušela zničit.

The Epoch Times vytvořil pro "Devět komentářů" zvláštní webstránku. Běžní Číňané tam mohou posílat příběhy, o tom, co si spolu se svými rodinami vytrpěli. Vládní úředníci tajně posílají dokumenty, které pomáhají ukázat příběhy napsané Ťiou-pchingem více do detailu. Lidé v Číně jednoduše chtějí šanci vyjádřit svoji lítost a mít potvrzeno, že neštěstí, o kterých vědí, se opravdu stala.

Toto je důvod "fenoménu Devíti komentářů". Totalitní strana může přinutit lidi, aby odmítli svoji minulost a všechny nejlepší pudy své povahy. Ale žádná strana nemůže nikdy odstranit podstatu, a její hlas se teď opět v Číně ozývá a její pravdivá historie se znovu objevuje.

Devět komentářů
k čínské komunistické straně

Úvod

Po více než deseti letech od pádu bývalého Sovětského svazu a komunistických režimů ve východní Evropě bylo komunistické hnutí zavrhnuté na celém světě. Skon Čínské komunistické strany je jen záležitostí času.

Před úplným kolapsem se však Čínská komunistická strana (ČKS) pokouší svázat svůj osud s čínským národem, s jeho 5000 letou historií civilizace. Toto je neštěstím pro čínské lidi. Čínští lidé teď musí čelit tomu, jak by se měli dívat na ČKS, jak se Čína může vyvinout ve společnost bez ČKS a jak se čínští lidé mohou zotavit a pokračovat ve svojí tradici a dědictví. Jak čínští lidé odpoví na tyto otázky má nejvyšší důležitost, nejen pro čínské lidi, ale i pro lidi na celém světě.

The Epoch Times nyní zveřejňuje zvláštní sérii článků, „Devět komentářů k Čínské komunistické straně.“ Chtěli bychom před tím, než bude zatlučený poslední hřebík do rakve ČKS, vynést závěrečný rozsudek nad ní a nad mezinárodním komunistickým hnutím, které lidstvu přinášelo zkázu déle jak století.

Během více než 80 let bylo všechno, čeho se ČKS dotkla, rozvrácené lžemi, válkami, hladomorem, tyranií, masakry a terorem. Tradiční víry a hodnoty byly násilně zničeny. Různé etnické skupiny se svými zvyky, tradicemi a sociálními strukturami byly násilím zničeny. Empatie, láska a harmonie byly překrouceny na boj a nenávist. Uctívání a uznávání nebes a země bylo nahrazeno arogantní touhou“ bojovat s nebem a zemí.“ Výsledkem toho byl úplný kolaps sociálních, morálních a ekologických systémů a hluboká krize pro čínské lidi a také pro lidstvo. Všechna tato neštěstí byla přinesena plánováním, organizováním a řízením ČKS.

Jak říká známé čínské přísloví, „Hluboce vzdychám, avšak zbytečně, nad uvadlými květinami.“ Konec čínského komunistického režimu se blíží a nyní už jen bojuje o přežití. Dny před jeho kolapsem jsou sečteny. The Epoch Times věří, že teď dozrál čas, před tím, než se ČKS úplně rozpadne, na celkový pohled zpět, abychom úplně odhalili čínským lidem a světu bezprecedentní zlo, kterého se ČKS dopustila. Jako gigantický kult, ČKS závisela na schopnosti ovládat mysli obrovského národa pomocí kombinace síly a podvodů. Myslíme si, že ti, kteří jsou stále podvedeni Čínskou komunistickou stranou, to jasně uvidí, odstraní její vliv ze svých myslí, osvobodí se od její kontroly a vytrhnou se z okovů teroru, opouštějíc navždy všechny iluze o ní.

Vláda ČKS je nejtmavší a nejabsurdnější stránkou v čínské historii. Z výčtu jejího bezmezného seznamu zločinů, je tím nejpodlejším pronásledování Falun Gongu. V pronásledování „Pravdivosti, Soucitu a Tolerance“ Ťiang Ce-min postavil ČKS proti samotnému svědomí. The Epoch Times věří, že pomocí pochopení skutečné historie ČKS můžeme pomoci zabránit, opakování takovýchto tragédií.
Další články tohoto autora:
Epoch Times

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku