Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 16.6.2005
Svátek má Zbyněk
  Výběr z vydání
 >SVĚT: První střet Ameriky s mohamedány a preventivní válka
 >SPOLEČNOST: Deregulace? Již dlouho víme, co činíme, pane premiére...
 >PRÁVO: Ministry do tepláků!
 >MÉDIA: Paradoxy navyšování koncesionářských poplatků
 >NÁZOR: Podivná polemika Bohumila Doležala
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Malé upozornění policajtům
 >ČÍNA: 9 komentářů k Čínské komunistické straně (2)
 >HUDBA: Coldplay - X&Y
 >CESTOVÁNÍ: Way to Norway (1)
 >POVÍDKA: Potkalo mě štěstí
 >SPOLEČNOST: Soutěž o ceny pro Velkého bratra začíná!
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Ostravak bude vyzpovídán on-line
 >EKONOMIKA: Optimismus na americkém trhu
 >PENÍZE.CZ: Klíčový plán vykouzlí miliónové úspory. Opravdu?
 >POLITIKA: Jiří Paroubek jako spasitel?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
16.6. Další tajemné peníze
(JAG)

Starosta Prahy 4, občanský demokrat Zdeněk Hovorka má problém. Nedokáže vysvětlit, jak přišel k osmi milionům na luxusní byt, ani jak se v jeho rukách objevilo téměř devět milionů, kterými financoval filmovou společnost Rabbits Movie (šlo přitom o půlmilionové částky, které majiteli firmy předával v hotovosti i v nočních podnicích).
Ještě máme v živé paměti kolosální malér Stanislava Grosse s jeho takzvanou půjčkou na byt a už je tu jiný, pro změnu u opoziční strany - byť na lokální úrovni. Starosta se sice může utěšovat, že jeho chabá vysvětlení nemají celostátní dopad, ale to je asi tak všechno. Je tedy chvályhodné, že vedení regionální ODS se k nejasnostem svého starosty nestaví laxně a již příští týden jej požádá o vysvětlení. Pokud však pan Hovorka bude i nadále pokračovat v mlžení a neurčitých zmínkách o úsporách, půjčce od amerického přítele či o prodeji obrazů, které nikdo neviděl, mělo by jej to stát okamžitě místo - a starostův odchod by neměl trvat tři měsíce jako bývalému premiérovi.
Chtějí-li si občanští demokraté udržet své voliče (těžko si mohou být jisti, že se případ neroznese i do vzdálenějších koutů republiky), sami by starostovi rezignaci měli navrhnout - samozřejmě s tím, že na důkladném vysvětlení původu peněz budou trvat i nadále, vždyť odstoupením se starostův problém nevyjasní a důvěra - nejen ve starostu, ale v celou stranu - by byla podlomena. Kauza Grossova bytu a s ní spojený pokles preferencí sociální demokracie by měla být radnici na Praze 4 varovným mementem.

JAG


Další články tohoto autora:
(JAG)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku